مشاوره تخصصی:  ۰۲۱۷۸۱۴۵

خدمات اکتیو شبکه

 • معمولا خدمات اکتیو شبکه به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که مربوط به قسمت‌های سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه‌ها هستند. سیستم‌های مختلف کامپیوتری که در یک سازمان یا شرکت قرار دارند می‌توانند از طریق دانش شبکه و عملیات شبکه‌بندی با یکدیگر مرتبط شوند. به وجود آوردن این ارتباط منظم و دقیق مستلزم داشتن اطلاعات کافی و دانش تخصصی است

  منظور از خدمات اکتیو شبکه چیست؟

  سازمانی را در نظر بگیرید که تعداد زیادی سیستم کامپیوتری را به خدمت گرفته و هر کدام از آن‌ها را در اختیار کارکنان خود قرار داده است. اگر چنین شرکتی برای رد و بدل کردن اطلاعات در میان کارمندان از شبکه استفاده نکند شاهد رفت و آمدهای گسترده و اتلاف وقت و انرژی قابل ملاحظه‌‌ای خواهد بود. به وجود آمدن یک ارتباط الکترونیکی منطقی در میان سیستم‌ها باعث می‌شود سرعت انجام کارها به شدت افزایش پیدا کرده و افراد بتوانند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

   به وجود آمدن یک سیستم یکپارچه در میان سیستم‌های موجود از طریق ایجاد یک شبکه منظم می‌تواند بهبود انجام کار را افزایش بخشد. برپایی چنین شبکه‌ای نیازمند به کارگیری تجهیزات مخصوص از قبیل روتر، سوئیچ، کابل‌های مخصوص شبکه و دیگر اجزا است. به طور کلی خدمات اکتیو شبکه شامل یک سری اعمال نرم ‌افزاری می‌شود که برای شکل گیری ارتباط شبکه‌ای در میان سخت افزارها  صورت می‌پذیرند. این فعالیت‌ها معمولاً در ارتباط با دستگاه‌هایی مانند سوئیچ، کارت شبکه و انواع سیستم‌ها است.

  خدمات اکتیو در گئومات

  خدمات اکتیو شامل چه فعالیت‌هایی می‌شود؟

  لیاتی که تحت عنوان خدمات اکتیو شبکه ارائه می‌شوند شامل موارد زیر هستند:

  ایجاد سرورهای مجازی

  استفاده از سرورهایی که به صورت مجازی فعالیت می‌‌کنند می‌‌تواند موجب کاهش چشمگیر هزینه‌ها شده و علاوه بر این کارایی لازم را نتیجه دهد.

   به وجود آوردن سیستم‌های پشتیبان گیر

  یکی از مهم ترین بخش‌های فعالیتی افراد ارائه دهنده خدمات اکتیو شبکه، گرفتن یک یا چند پشتیبان از اطلاعات کلیه سیستم‌ها است. اهمیت انجام این عملیات در زمان قطعی برق و احتمال از بین رفتن اطلاعات پررنگ می‌شود.

   برپایی سیستم عامل‌های مختلف

  هر شرکت یا سازمانی با توجه به نیازهایی که دارد لازم است سیستم عامل‌های مختلفی را برای  سرورهای خود نصب کند. انجام این عملیات در شرح وظایف افراد ارائه دهنده خدمات اکتیو شبکه قرار دارد.

  ایجاد و تنظیمات پیکربندی فایروال

  یکی دیگر از نقش‌های مهم فعالیت‌های خدمات شبکه پیشگیری از ورود عوامل مخرب و ویروس‌های مختلف به سیستم سرور است که با استفاده از به کارگیری دیوار آتش انجام می‌شود.

   تنظیمات سخت افزاری

  این مورد شامل راه اندازی و تنظیم صحیح انواع دستگاه‌های مورد استفاده در شبکه می‌شود.

    نصب سرویس‌های شبکه‌ای

  اگر بخواهیم استفاده بهینه و پر بازدهی را از شبکه خود داشته باشیم لازم است سرویس‌های مخصوص را بر روی آن راه اندازی کنیم.

  به وجود آوردن دامین

   اگر نیاز به بررسی اطلاعات کاربران و کارمندان خود دارید می‌توانید با استفاده از این روش به هدف خود دست پیدا کنید.

  چرا گئومات

  تیم حرفه‌ای و متخصص گئومات، همواره بهترین خدمات رسانی را برای شما عزیران دارد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.