مشاوره تخصصی:  ۰۲۱۷۸۱۴۵

پشتیبانی سرور

 • خدمات پشتیبانی سرور
  خدمات پشتیبانی سرور

  کسب و کارهای مدرن به سرورهای خود متکی هستند. هر گونه قطعی یا اختلال در سرور باعث کاهش بهره‌وری کارکنان و کاهش سود شرکت می‌شود. یک سرویس پشتیبانی سرور فعال و جامع، به صورت 24 ساعته می‌تواند، زیر ساخت فناوری اطلاعات شرکت شما را بروز نگه دارد و آن را از هر گونه ویروس و عوامل مخرب دور کند. بنابراین دسترسی به چنین سرویسی برای تمام شرکت‌ها الزامی است. در این مطلب به بررسی اهمیت پشتیبانی و نگهداری سرورها و خدمات این حوزه می‌پردازیم. همچنین می‌توانید برای پشتیبانی، درخواست خود را در شرکت فناوران آتیه گئومات ثبت نمایید.

  چرا گئومات

  تیم حرفه‌ای و متخصص گئومات، همواره بهترین خدمات رسانی را برای شما عزیران دارد

  منظور از پشتیبانی سرور چیست؟

  پشتیبانی سرور ، نوعی خدمت فناوری اطلاعات است که پایداری و قابلیت اطمینان سیستم‌های شبکه کامپیوتری را تضمین می‌کند. هدف اصلی آن، کمک به فعال نگه داشتن سرورها برای جلوگیری از خرابی در هنگام قطعی برق، مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری و موارد مشابه است. به بیان دیگر سرورها یک کامپیوتر همیشه روشن هستند که باید بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به درخواست‌های کاربر پاسخ دهند. به همین دلیل پشتیبانی درست از آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

  هنگامی که قرارداد پشتیبانی و نگهداری سرور تنظیم می‌شود؛ شرکت هدف متعهد می‌شود که، در جهت ارتقا نرم افزار سرور، تعمیر سرور، بهینه سازی شبکه کامپیوتری، نگهداری داده‌ها و … فعالیت‌های لازم را انجام دهد.

  یک تیم پشتیبانی کارآمد، به شما اطمینان می‌دهد که، سرور شما بهترین عملکرد خود را دارد. هنگامی که سرور از کار بیافتد، پشتیبانی به سرعت مشکل را رفع و دسترسی آنلاین شما را مجددا راه اندازی می‌کند. در شرکت‌های پشتیبانی سرور، از روش‌های عیب یابی پیشرفته استفاده می‌کنند، تا از بروز مجدد مشکلات جلوگیری کنند.

  به همین منظور بهترین گزینه برای راه اندازی سرور و پشتیبانی از آن، مراجعه به شرکت فناوران آتیه گئومات است. این شرکت با تیم متخصص خود، سال‌ها است، در زمینه‌ی راه اندازی شبکه و پشتیبانی از آن، راه اندازی voip و پشتیبانی آن و … فعالیت می‌کند و گزینه‌ای قابل اعتماد برای مشتریان می‌باشد.

  شخصی که مشغول کار با سیستم است
  پشتیبان سیستم

  پکیچ مورد نظر برای خدمات پشتیبانی سرور را انتخاب کنید.

  پلن A

  پلن B

  پلن C

  تجهیزات سخت افزاری

  تجهیزات سخت افزاری

  تجهیزات سخت افزاری

  سرور فیزیکی: 3

  سرور فیزیکی: 2

  سرور فیزیکی: 1

  سرور مجازی: 16

  سرور مجازی: 8

  سرور مجازی: 4

  سوئیچ: 5

  سوئیچ: 3

  سوئیچ: 2

  روتر میکروتیک: 1

  روتر میکروتیک: 1

  روتر میکروتیک: 1

  مودم سیپ ترانک: 3

  مودم سیپ ترانک: 2

  مودم سیپ ترانک: 1

  اینترنت: 3

  اینترنت: 2

  اینترنت: 1

  روتر سیسکو: 1

  روتر سیسکو: 1

  روتر سیسکو: 1

  فایروال: 1

  فایروال: 1

  فایروال: 1

  کامپیوتر: 30

  کامپیوتر: 20

  کامپیوتر: 10

  دوربین مداربسته: 30

  دوربین مداربسته: 20

  دوربین مداربسته: 10

  پرینتر و اسکنر: 8

  پرینتر و اسکنر: 5

  پرینتر و اسکنر: 2

  اکسس پوینت: 5

  اکسس پوینت: 2

  اکسس پوینت: 1

  رادیو: 2

  رادیو: 1

  رادیو: 1

  سانترال پاناسونیک: 1

  سانترال پاناسونیک: 1

  سانترال پاناسونیک: 1

  تلفن voip: 20

  تلفن voip: 10

  تلفن voip: 5

  گیتوی voip: 3

  گیتوی voip: 2

  گیتوی voip: 1

  نرم افزارهای شبکه

  نرم افزارهای شبکه

  نرم افزارهای شبکه

  مجازی سازی سرور

  مجازی سازی سرور

  مجازی سازی سرور

  سرور دامین

  سرور دامین

  سرور دامین

  سرور فایل شیرینگ

  سرور فایل شیرینگ

  سرور فایل شیرینگ

  سرور آنتی ویروس

  سرور آنتی ویروس

  سرور آنتی ویروس

  سرور حسابداری

  سرور حسابداری

  سرور حسابداری

  سرور مانیتورینگ شبکه

  سرور مانیتورینگ شبکه

  سرور مانیتورینگ شبکه ×

  سرور voip

  سرور voip

  سرور voip

  سرور اتوماسیون

  سرور اتوماسیون

  سرور اتوماسیون

  سرور Veeam Backup

  سرور Veeam Backup

  سرور Veeam Backup

  سرور پرینتر

  سرور پرینتر

  سرور پرینتر

  سرور Presentation

  سرور Presentation ×

  سرور Presentation ×

  شرایط

  شرایط

  شرایط

  پشتیبانی ریموت 24 ساعته

  پشتیبانی ریموت 24 ساعته

  پشتیبانی ریموت 24 ساعته

  تعدادبازدید حضوری در ماه: 6

  تعدادبازدید حضوری در ماه: 4

  تعدادبازدید حضوری در ماه: 3

  تعداد شعب: 3

  تعداد شعب: 2

  تعداد شعب: 1

  مدت زمان قرارداد یک سال

  مدت زمان قرارداد یک ساله

  مدت زمان قرارداد یک ساله

  قیمت: 8 میلیون تومان

  قیمت: 5 میلیون تومان

  قیمت: 3 میلیون تومان

  چرا پشتیبانی سرور و اتاق سرور اهمیت دارد؟

  از کار افتادن سرور می‌تواند کل تجارت یک شرکت را متوقف کند، و تاثیر سوء فراوانی، بر درآمدزایی ایجاد نماید. نظارت شبانه روزی بر سرورهای آنلاین و انجام اقدامات احتیاطی می‌تواند شرکت را در برابر هکرها و تهدیدات سایبری نیز ایمن نگه دارد و میزان خرابی‌های سرور را به حداقل برساند.

  سرورها در اکثر مواقع به خوبی کار می‌کنند. اما گاهی دچار مشکلات مربوط به از دست دادن داده‌‌ها و خرابی نیز می‌شوند. در این صورت ممکن است اطلاعات، حذف یا خراب شوند؛ یا سیستم رایانه‌ای به حالت آفلاین و غیر قابل دسترسی درآید. خدمات پشتیبانی سرور شبکه، این احتمال را کاهش می‌دهد.

  اگر سرورها کند، قدیمی یا مستعد قطع شدن باشند؛ شما به این خدمات نیاز خواهید داشت. همچنین اگر سرور شما همواره در خطر حمله ویروس‌ها و بدافزارها قرار دارد، لازم است خدمات پشتیبانی دریافت کنید. با دریافت خدمات پشتیبانی حرفه‌ای، شما می‌توانید هزینه‌های نگهداری از سرورهای خود را کاهش دهید و در صورتی که آموزش یا منابع لازم برای این کار را ندارید، این وظیفه را به راحتی برون سپاری کنید.

  اگر تصمیم داشته باشید مقیاس کاری خود را، به سرعت افزایش یا کاهش دهید؛ بدون این که تاثیر منفی بر عملکردها و سرعت سرور شما ایجاد شود، نیازمند پشتیبانی سرور خواهید بود. این پشتیبانی می‌تواند به صورت شبانه روزی و توسط تیم متخصص گئومات انجام شود و مختص به بازه‌های کاری معین نیست. همچنین لازم است بدانید که، تیم فناوران آتیه گئومات در زمینه‌ی راه اندازی سرور و راه اندازی اتاق سرور نیز فعالیت می‌کند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  در قرارداد پشتیبانی سرور چه خدماتی ارائه می‌شود؟

  در شرکت پشتیبانی سرور، براساس نیازهای شما، خدمات مختلفی ارائه می‌گردد. انعطاف‌پذیری در این خدمات و برنامه‌ها می‌تواند نیازهای گوناگون شرکت‌ها را برآورده سازد. انواع گزینه‌های خدماتی در این زمینه عبارتند از:

  • ایجاد یک استراتژی زیرساخت بر اساس اهداف بلند مدت و کوتاه مدت
  • بهینه‌سازی هزینه‌های فناوری اطلاعات
  • مدیریت استفاده از حافظه
  • مدیریت استفاده از پردازنده
  • پشتیبان‌گیری منظم از اطلاعات سیستم
  • پشتیبانی و نظارت فعال به صورت شبانه‌روزی حتی در روزهای تعطیل
  • جلوگیری از انواع حملات شبکه و بدافزارهای مخرب به سیستم و حفظ امنیت
  • به روزرسانی‌های منظم و خودکار نرم افزارهای تحت وب
  • اطلاع‌رسانی در خصوص آخرین تغییرات و به روزرسانی‌ها و امکانات جدید
  • مقابله با مشکلات ارسال هرزنامه‌ها
  • امکان برون سپاری وظایف به یک تیم تخصصی در صورت فقدان آموزش و منابع موردنیاز برای پشتیبانی سرور در داخل شرکت
  • و…
  استفاده از لپ تاپ
  مزایای پشتیبانی از سرور

  مزایای استفاده از پشتیبانی سرور

  استفاده از خدمات گسترده پشتیبانی از سرور به این معناست که، شما همیشه یک قدم جلوتر از تهدیدات سایبری هستید و می‌توانید، برنامه خود را متناسب با نیازهای خود سفارشی نمایید. با برون سپاری پشتیبانی از سرور همواره خیالتان بابت حفظ اطلاعات راحت است. شما می‌توانید از طریق ایمیل یا تماس تلفنی با ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات خود در تماس باشید. بنابراین پاسخ گویی و رفع مشکل در کم‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

  پشتیبانی سرور کمک می‌کند تا، از هزینه‌های جانبی و سربار که مربوط به رفع مشکلات بعدی است، اجتناب کنید و شرکت شما، دچار آسیب‌های غیر قابل جبران نشود. اگر تیم پشتیبانی از سرور از راه دور فعالیت کند، می‌تواند در هر نقطه‌ای از جهان حضور داشته باشند، بنابراین امکان دسترسی به بهترین تیم‌های تخصصی وجود خواهد داشت.

  همگام با رشد کسب‌و‌کار، فناوری‌های موردنیاز آن نیز باید تکامل یابد. ارائه دهنده پشتیبانی سرور کسی است که مسئولیت همگام‌سازی با فرآیندهای در حال تغییر را دارد و ارائه به روزرسانی‌های مورد نیاز برای تجهیز کسب‌وکار به برترین فناوری‌های موجود را بر عهده می‌گیرد.

  سطح آگاهی و تجربه ارائه‌دهندگان خدمات پشتیبانی، بالاست. بنابراین، گزینه بهتری برای مدیریت، پشتیبانی و به‌روزرسانی سرور شما هستند. تیم پشتیبانی سرور به سرعت و بدون نیاز به استخدام افراد جدید، می‌تواند به شما کمک کند تا در هر زمانی که می‌خواهید، سرورهای خود را بهبود ببخشید.

  بررسی برخی نکات در نگهداری سرور

  تیم پشتیبانی از سرور، مسئولیت‌های مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها تاثیر کلیدی در نگهداری درست از سرور شما دارند. در ادامه تعدادی از مهم‌ترین بخش‌های نگهداری از سرور را به طور مختصر معرفی می‌کنیم:

  • بررسی عملکرد دیسک در پشتیبانی سرور

  سیستم، مکانی برای ذخیره تمام اطلاعات نیست. شما باید از شر ایمیل‌های قدیمی، گزارش‌ها و نسخه‌های نرم افزاری اضافی خلاص شوید. اطلاعات محدودتر به معنای بازیابی سریع‌تر است. اگر دیسک شما پر باشد، ممکن است با خاموشی کل سرور مواجه شوید.

  اتاق سرور و پشتیبانی از آن
  نمایی از اتاق سرور
  • تست برنامه مدیریت سرور

  بهتر است هر چند هفته یک بار ابزارهای مدیریت سرور و برنامه‌های خود را به طور کامل آزمایش کنید تا مطمئن شوید که بهینه هستند و قرار نیست با مشکل جدیدی شما را غافل گیر کنند. رسیدگی به این امر کاری است که مسئول پشتیبانی سرور می‌تواند آن را انجام دهد.  

  • تجزیه و تحلیل خطاهای موجود در گزارش سرور

  هنگامی که برنامه‌ها یا دسترسی کاربران با مشکل مواجه شود، سیستم عامل سرور، گزارش‌هایی در این رابطه ارائه می‌دهد. این گزارش‌ها باید توسط تیم تخصصی نگهداری از سرور بررسی شوند و نکات مهم آن‌ها برای اقدامات بعدی شناسایی گردد.

  • بررسی امنیت سرور

  برای حفظ امنیت اطلاعات، لازم است تا امنیت سرور و سیستم نیز، به صورت فیزیکی و هم مجازی بررسی شود. برای این کار ابزارهای گوناگونی وجود دارد، که در حیطه کاری پشتیبانی سرور است. این بررسی می‌تواند به صورت هفتگی، ماهیانه یا فصلی انجام گیرد.

  • بررسی عملکرد نسخه‌های پشتیبان سرور

  هر چند وقت یک بار، باید استراتژی‌های پشتیبانی خود را بیازمایید، تا مطمئن شوید که مطابق انتظار عمل می‌کنند. بررسی انواع برنامه‌های پشتیبان‌گیری، نوع و زمان‌بندی و تست نسخه‌های پشتیبان از جمله موارد مهمی است که باید در نگهداری سرور به آن‌ها توجه داشته باشید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  عوامل موثر بر هزینه پشتیبانی سرور

  عوامل مختلفی بر هزینه پشتیبانی سرور اثرگذار هستند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

  دامنه پشتیبانی

  میزان سطح پشتیبانی می‌تواند تاثیر زیادی بر تعیین قیمت داشته باشد. این فرایند از عیب‌یابی اولیه شروع شده و تا مدیریت جامع سرور را در برمی‌گیرد.

  مدت قرارداد

  یکی از عوامل تعیین کننده در نرخ قیمت پشتیبانی، مدت زمان قرارداد است. مطمئنا نرخ قراردادهای بلندمدت با کوتاه مدت متفاوت است.

  دریافت خدمات سفارشی

  سازمان‌ها ممکن است براساس نیازمندی‌های خود، خواستار دریافت خدمات متفاوتی باشند. در این صورت با توجه به شرایط و نوع خدمات سفارشی، قیمت تغییر می‌کند.

  اندازه و پیچیدگی سرور

  پیچیدگی زیرساخت‌ها، تاثیر زیادی روی قیمت دارد. شبکه‌های بزرگ با تعداد دستگاه‌های بیشتر، نیاز به پشتیبانی حرفه‌ای و تخصص بیشتری دارند؛ در نتیجه قیمت افزایش پیدا می‌کند.

  پشتیبان سرور کیست و چه وظیفه ای دارد؟

  مهندس سرور کسی است که از طرف شرکت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، مامور به نگهداری و مراقبت از سرور می‌شود. این فرد وظیفه دارد، مشکلاتی را که در سرور و رایانه‌های شرکت بروز می‌کند، رفع نماید. همچنین باید در طراحی، توسعه و نصب نرم افزارهای لازم، تجربه کافی داشته باشد و داشتن مهارت در زمینه مدیریت و عیب یابی دیسک، حافظه و پردازنده یک مزیت محسوب می‌گردد. مهندسان سرور مسئول راه اندازی، به‌روزرسانی و پشتیبان‌گیری از سرور هستند.

  کار با سیستم هنگام پشتیبانی سرور
  کار با سیستم کامپیوتری

  سخن پایانی

  پشتیبانی سرور یکی از خدمات ارزشمند در حوزه فناوری اطلاعات است که می‌تواند به صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های شما کمک کند و راهکارهایی را برای پیشگیری و حل مشکلات مربوط به سرورهای یک شرکت به کار بگیرد. سرورها به طور مداوم در معرض انواع خطرات هستند و مراقبت از آن برای نگهداری و رشد شرکت حیاتی است.

  بهره گیری از یک تیم پشتیبانی قوی مزایای متعددی به همراه خواهد داشت. زیرا مدیریت سرور کاری زمان بر، پیچیده و نیازمند آموزش است. اگر پشتیبانی و مدیریت سرور خود را به افراد متخصص فناوران آتیه گئومات بسپارید، می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتر بر بهبود و توسعه تمرکز کنید.

  فناوران آتیه گئومات

  سوالات متداول

  • پشتیبان سرور کیست؟

  این فرد وظیفه دارد مشکلاتی را که در سرور و رایانه‌های شرکت بروز می‌کند، رفع نماید. همچنین باید در طراحی، توسعه و نصب نرم افزارهای لازم تجربه کافی داشته باشد و داشتن مهارت در زمینه مدیریت و عیب یابی دیسک، حافظه و پردازنده یک مزیت محسوب می‌گردد. مهندسان سرور مسئول راه اندازی، به روزرسانی و پشتیبان گیری از سرور هستند.

  • چه شرکتی برای پشتیبانی سرور مناسب است؟

  برای آنکه بتوانید پشتیبانی سرور خود را برون‌سپاری کنید، باید به دنبال یک شرکت با تیم متخصص باشید که مسئولیت پذیر بوده و توانایی حل مشکلات شما را داشته باشند. از همین رو، فناوران آتیه گئومات با تیم متخصصی که دارد، بهترین گزینه برای راه اندازی سرور و پشتیبانی از آن می باشد. همچنین این شرکت در سایر زمینه‌ها همچون راه اندازی voip و پشتیبانی از آن نیز مهارت دارد.

  دیدگاهی در مورد “پشتیبانی سرور

  1. خلیل زاده گفت:

   این شرکت تمام خدماتش عالیه. من که خیلی راضی بودم از همکاری که داشتیم

  2. Maryam گفت:

   این شرکت تمام خدماتش عالیه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.