• آشنایی با دستگاه سانترال

  نصب و راه اندازی سانترال
  نصب و راه اندازی سانترال

  با گسترش و توسعه شرکت، از یک استارتاپ به یک بیزینس پر رونق، انتظار می‌رود ارتباط تلفنی مناسبی برای کارکنانتان فراهم کنید. اگر شما در حال تحقیق در مورد سیستم سانترال یا PBX برای راه اندازی در شرکت خود هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. تمام موارد ضروری را که باید در مورد راه حل‌های مدرن PBX بدانید در ادامه توضیح می‌دهیم. با کسب آگاهی می‌توانید بهترین تصمیم را در راه اندازی سانترال اتخاذ کنید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  آشنایی با دستگاه سانترال

  PBX مخفف Private Branch Exchange است که یک شبکه تلفن خصوصی می‌باشد و به کاربران امکان برقراری تماس تلفنی را می‌دهد. اجزای سخت افزاری مختلف با هم کار می‌کنند تا اتصال شبکه تلفن را فراهم کنند. یک PBX شبکه تلفن داخلی یک شرکت را اداره می‌کند. مرکز تلفن یا سانترال مسئول انتقال تماس‌ها به بیرون است و قابلیت‌هایی از جمله مسیریابی و تماس پیشرفته برای تماس‌های ورودی و خروجی را دارد.

  سیستم سانترال به دلیل ارائه خدمات ویژه، با تلفن همراه یا ثابت متفاوت است. چنین سیستم‌هایی ویژگی‌هایی مانند کنفرانس تلفنی، شماره گیری داخلی، تنظیمات ساعات کاری، صف‌های انتظار مشتری و موسیقی انتظار را ارائه می‌دهند.

  مزایای سانترال
  مزایای سانترال

  مزایای استفاده از دستگاه سانترال

  شرکت‌های بزرگ و کوچک از قابلیت‌های چشمگیر یک PBX لذت می‌برند. امروزه راه اندازی سانترال در بیزینس‌های توسعه یافته ضروری است. اما سوال اینجاست که تلفن سانترال چه ویژگی‌هایی ارائه می‌دهد که همه مدیران به فکر راه اندازی آن در شرکت خود هستند؟ در اینجا مهمترین مزایای استفاده مشاغل از PBX آورده شده است:

  • تماس‌ها را بر اساس یک برنامه از پیش برنامه ریزی شده مدیریت و تکمیل کنید. می‌توانید یک خط را انتخاب کنید و قوانین خود را در شبکه PBX تنظیم کنید. اپراتورها می‌توانند برای جلوگیری از هزینه‌های بالا، شماره گیری بین المللی را در صورت نیاز محدود یا مجاز کنند.
  • به راحتی تماس‌ها را بین کاربران و بخش‌های مختلف انتقال دهید. هنگام انتقال، تماس بدون قطعی همچنان برقرار خواهد ماند. شما می‌توانید تماس‌ها را طبق استراتژی داخلی خود بین کاربران مختلف منتقل کنید و مطمئن باشید که تماس‌ها به طور قابل اعتماد منتقل خواهند شد.
  • تماس با پیام‌های ضبط شده سفارشی. این ویژگی یک راه فوق العاده برای عرض تبریک، اطلاع رسانی یا هشدار دادن به مشتریان در مورد یک مسئله خاص است.
  دستگاه سانترال
  دستگاه سانترال

   

  • راه اندازی سانترال به شما در مدیریت یک تیم فروش یا بخش پشتیبانی مشتری کمک می‌کند. PBX می‌تواند تماس‌های ورودی و خروجی را بر اساس محدودیت‌های فیزیکی خود در صف نگه دارد. سانترال مبتنی بر ابر می‌تواند تماس گیرندگان بیشتری را مدیریت کرده و آن‌ها را بین افراد یا تیم‌های مورد نظر توزیع کند.
  • چندین مکان اداری را با یک سیستم تلفن به هم متصل کنید تا کارمندان بتوانند با یکدیگر صحبت کنند. به جای مدیریت سیستم‌های تلفن جداگانه، فقط با یک PBX می‌توانید تمام تماس‌ها را مدیریت می‌کنید.
  • بسیاری از سیستم‌های PBX، ارسال پست صوتی به ایمیل را ارائه می‌دهند که به کاربران سیستم تلفن یک فایل صوتی یا رونوشت پیام باقی مانده در تلفنشان را ارائه می‌دهد.
  • اگر کارمندی بخواهد برای کل تیم پیام ارسال کند، می‌تواند از سیستم پیجینگ برای ضبط پیام از طریق تلفن سانترال خود استفاده کند. سپس پیام را می‌توان از طریق بلندگوها برای همه کارمندان پخش کرد، یا به گروهی از تلفن‌های کارمندان ارسال کرد.
  • راه اندازی سانترال به شما امکان گزارش گیری از تماس‌ها را می‌دهد. این گزارش‌ها، داده‌های تماس شرکت شما را تجزیه می‌کند؛ بررسی این گزارشات کمک شایانی به پیشبرد اهداف سازمانی شما خواهد کرد.

  چرا گئومات

  تیم حرفه‌ای و متخصص گئومات، همواره بهترین خدمات رسانی را برای شما عزیران دارد

  درخواست نصب و راه اندازی سانترال

  راه اندازی سانترال کار ساده‌ای نیست. شرکت‌ها برای نصب آن از تیم یا افراد متخصص و با تجربه کمک می‌گیرند. در صورتی که قصد دارید برای شرکت خود مرکز تلفن سانترال راه اندازی کنید، پیشنهاد ما این است که کار را به تیم متبحر گئومات بسپارید تا با خیالی راحت، با کیفیت‌ترین خدمات را دریافت کنید. کافیست از طریق راه‌های ارتباطی درج شده، با ما در تماس باشید.

  نصب سانترال برای شرکت ها
  نصب سانترال برای شرکت ها

  پیش نیاز راه اندازی سانترال

  پس از اینکه تصمیم به راه اندازی سانترال گرفتید، درخواست نصب و راه اندازی PBX خود را ثبت کنید تا مراحل پیاده سازی آن آغاز شود. در ابتدا باید مکان مورد نظر توسط تیم متخصص گئومات بررسی و ارزیابی شود. در آغاز امکان نصب دستگاه در مکان موردنظر سنجیده می‌شود. بهتر است سانترال در محیطی ایمن نصب شود تا در برابر هر گونه ضربه و آسیب مصون باشد. در تعیین بهترین مکان نصب سانترال، مواردی همچون سهولت دسترسی برای برنامه ریزی مجدد دستگاه، تعمیرات یا تمیز کردن و گردگیری آن، سیم کشی راحت و … در نظر گرفته می‌شود.

  برای خرید تلفن تحت شبکه کلیک کنید.

  در فاز دوم پس از تعیین مکان نصب، باید فضا را برای راه اندازی سانترال مهیا کرد. نقشه مخابراتی سازمان تهیه می‌شود و برای سیم کشی‌ها برنامه ریزی صورت می‌گیرد. محل مورد نظر ابتدا باید تمیز شود، سپس سیم کشی‌ها، کابل کشی و نصب داکت انجام می‌گیرد. در انتهای این مرحله، پیش نیازهای نصب سانترال آماده می‌شود. حالا نوبت به راه اندازی دستگاه می‌رسد.

  مراحل راه اندازی سانترال

  خرید سانترال
  خرید سانترال

  در ادامه شما را با مراحل راه اندازی سانترال آشنا خواهیم کرد:

  • نصب پست مخابراتی

  در این مرحله پست مخابراتی راه اندازی می‌شود و کابل‌ها برای هر خط تلفن در جای خود راه اندازی و مدیریت می‌شوند.

  • سخت افزار سانترال نصب می‌شود.

  در این مرحله تجهیزات زیر راه اندازی می‌شوند:

  1. کارت خطوط شهری
  2. کارت داخلی تلفن
  3. کارت Caller ID
  4. دستگاه ریکوردر مکالمات
  5. کارت‌های دیزا
  6. و دیگر کارت‌های ضروری
  • مرحله نصب نرم افزاری سانترال

  پس از سخت افزار نوبت به نرم افزار می‌رسد. در این مرحله برنامه ریزی و همگام سازی‌های هر کدام از کارت‌های دستگاه انجام می‌گیرد. تنظیم خطوط داخلی، ست کردن گروه بندی‌ها، تنظیم زمان سنج برای اعمال محدودیت زمان تماس، برقراری اتصال با دستگاه فاکس و موارد متعدد دیگری انجام می‌شود.

  • برنامه ریزی کد سانترال

  برنامه ریزی‌های کد سانترال توسط فردی متخصص باید انجام شود. کارشناس، کدهای پیش فرض را می‌شناسد و برای فعال سازی قابلیت‌های دستگاه اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

  مراحل راه اندازی سانترال
  مراحل راه اندازی سانترال

  هزینه راه اندازی سانترال

  هزینه نصب و راه اندازی سانترال متشکل از موارد زیر است:

  1. خرید تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز جهت راه اندازی تلفن سانترال، شامل دستگاه سانترال، تلفن سانترال و کارت سانترال
  2. هزینه‌هایی که برای راه اندازی و نصب سانترال باید پرداخت کنید بابت حضور یک فرد متخصص در محل و نصب سیستم سانترال است.
  3. تعمیر و نگهداری سانترال هزینه بر است. بعد از مدت‌ها کار با دستگاه سانترال ممکن است نیاز به تعمیر سیستم خود داشته باشید، در این صورت هزینه دستمزد فرد متخصص برای حضور در محل و عیب یابی، همچنین هزینه خرید یک قطعه جدید به جای قطعه معیوب شده را باید در نظر بگیرید.
  4. برای ارتقا سیستم سانترال خود و افزودن قابلیت‌های بیشتر به آن باید کارت‌های سانترال مربوطه را خریداری کنید. با توسعه کسب و کار در صورتی که به خطوط داخلی بیشتری نیاز پیدا کردید احتمالا باید سخت افزار سیستم را نیز ارتقا دهید.
  هزینه نصب سانترال
  هزینه نصب سانترال

  نکات مهمی که برای نصب و راه اندازی سانترال باید بدانید

  اگر تصمیم راه اندازی یک PBX در شرکت یا سازمان خود را دارید، بهترین راه برای شروع این است که به سیستمی که در حال حاضر دارید نگاه کنید. انتخاب یک سیستم هیبریدی (ترکیبی) برای سازمان‌هایی که دارای سیستم PBX در محل هستند منطقی است. برای این کار سخت افزار PBX شما با VoIP تطبیق داده می‌شود و در نتیجه کیفیت تماس، امنیت و ویژگی‌های پیشرفته بهتری را به همراه خواهد داشت.

  نصب یک سیستم به عنوان میزبان، انتخاب مناسبی برای مشاغلی است که هنوز سیستم تلفن ندارند. این گزینه دارای قابلیت‌هایی برای کار از راه دور و مقیاس پذیری تقریباً بی نهایت می‌باشد. مشاغلی که یک PBX میزبان یا سیستم هیبریدی با سیپ ترانک (SIP Trunk) را انتخاب می‌کنند، می‌توانند هزینه‌های مخابراتی خود را تا 60 درصد کاهش دهند.

  درباره راه اندازی voip چه می‌دانید؟

  مسیر رشد شرکت خود و دامنه ارتباطات داخلی و خارجی را ارزیابی کنید. هیچکس بهتر از شما کسب و کارتان را نمی‌شناسد. یکی از نکات اساسی در اینجا این است که نباید فقط بر اساس قیمت سیستم تلفن، تصمیم بگیرید. باید اطمینان حاصل کنید که سانترال مورد نظر کاربردها، محدودیت‌ها و انعطاف پذیری مطابق با نیاز‌های شما را داشته باشد. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره، نصب و راه اندازی سانترال در شرکت یا سازمان خود با کارشناسان مجرب گئومات در ارتباط باشید.

  سانترال پاناسونیک

  دستگاه سانترال پاناسونیک

  تنوع دستگاه‌های سانترال موجود در بازار انتخاب را برای خریدار مشکل می‌کند. کیفیت یک دستگاه به برند سازنده، سخت افزار و نرم افزار آن بستگی دارد. تنوع فراوان دستگاه‌های سانترال پاناسونیک، پاسخگوی نیاز کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. سانترال پاناسونیک محبوب‌ترین دستگاه بین برندهای گوناگون موجود در بازار می‌باشد. بهره مندی از ویژگی‌هایی مانند قابلیت ارتقا، امکانات فوق العاده و پیشرفته و قیمت مقرون به صرفه، این دستگاه را به یک انتخاب عالی تبدیل کرده است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  سخن پایانی

  ارتباطات بخش جدایی ناپذیر از یک بیزینس است. مرکز تماس سانترال به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا به خوبی تماس‌های تلفنی داخلی و خارجی خود را مدیریت کنند و از امکانات پیشرفته آن در جهت بهبود فرآیندهای سازمان بهره بگیرند. نصب و راه اندازی سانترال از جمله خدماتی است که تیم گئومات به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

  فناوران آتیه گئومات

  سوالات متداول

  • راه اندازی سانترال چه مراحلی دارد؟

  مراحل نصب و راه اندازی سانترال شامل نصب پست مخابراتی، نصب سخت افزار سانترال، نصب نرم افزار سانترال و برنامه ریزی کد سانترال می شود.

  • چرا برای راه اندازی سانترال باید به فناوران آتیه گئومات مراجعه کنیم؟

  اگر قصد نصب سانترال را دارید، بدون شک شرکت فناوران آتیه گئومات بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این شرکت سال‌ها است در زمینه‌های مختلف همچون راه اندازی شبکه و پشتیبانی از آن، راه اندازی سرور و پشتیبانی از آن، راه اندازی voip و پشتیبانی از آن فعالیت می‌کند. همچنین فروش تجهیزات سرور و فیبر نوری از دیگر خدمات این شرکت است. گئومات همواره رضایت مشتریان و کیفیت بالا را الویت خود قرار داده و با شرکت‌های بزرگی سابقه‌ی همکاری داشته است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید