مشاوره تخصصی:  ۰۲۱۷۸۱۴۵

خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

 • پشتیبانی شبکه با گئومات
  خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

  امروزه اینترنت همه چیز را در زندگی ما تغییر داده است، شیوه مدیریت و راه اندازی کسب‌وکارها و موفقیت آن‌ها به میزان زیادی به استفاده از اینترنت مربوط می‌شود. این روزها اکثر شرکت‌ها، بسیاری از کارهای خود را در فضای مجازی انجام می‌دهند، از راه اندازی و همکاری در پروژه گرفته، تا فروش محصولات از طریق اینترنت انجام می‌شود. راه اندازی و پشتیبانی شبکه نیز یکی از کارهایی است که امروزه رونق پیدا کرده است.

  در دنیای دیجیتالی امروز، شرکت‌ها برای موفقیت باید یک شبکه عالی داشته باشند. بسیاری از اتصالات و کارها مثل پرداخت حقوق کارمندان، برگزاری سمینارهای آموزشی و ارتباط با مشتریان، در شبکه‌های دیجیتالی انجام می‌شود. در واقع خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه، به شما این امکان را می‌دهد، که شبکه سازمان و  سیستم‌های رایانه‌ای تان سالم بماند و کارایی بهتری داشته باشند.

  اگر به دنبال دیجیتالی کردن کسب‌و‌کار خود هستید؛ یا قصد ارتقا و بروزرسانی شرکت خود را دارید؛ شرکت فناوران آتیه گئومات با توجه به توانمندی و امکاناتی که دارد؛ می‌تواند به شما کمک کند که بهترین راه حل‌ها را برای شرکت خود پیدا کنید و آن‌ها را بروز نگه دارید.

  چرا گئومات

  تیم حرفه‌ای و متخصص گئومات، همواره بهترین خدمات رسانی را برای شما عزیران دارد

  شبکه چیست؟

  شبکه به چند دستگاه مستقل گفته می‌شود که به یکدیگر متصل بوده و به شکل معناداری، می‌توانند تبادل اطلاعات داشته باشند. در یک شبکه رایانه‌ای، امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات و منابع در بین دستگاه‌های به هم متصل شده وجود دارد. منابع موجود در این شبکه می‌تواند در دسترس همگی کاربران درون شبکه قرار گیرد. به گونه‌ای که کاربران شبکه به آسانی می‌توانند با یکدیگر در ارتباط باشند و منابع خود مثل داده‌ها، فایل‌های صوتی و تصویری و…. را در داخل شبکه به اشتراک بگذارند.

  این انتقال داده می‌تواند به وسیله کابل فیبر نوری، کابل چند رسانه‌ای یا بی سیم صورت گیرد. رایج‌ترین شبکه رایانه‌ای که احتمالا همه شما روزانه با آن سر و کار دارید اینترنت است.

  از شبکه‌های رایانه‌ای می‌توان با هدف تسهیل ارتباطات، اشتراک‌گذاری داده‌ها و اطلاعات، اشتراک‌گذاری سخت افزارها و اشتراک‌گذاری نرم افزارها استفاده کرد. شبکه رایانه‌ای، می‌تواند از اجزای مختلفی تشکیل شود. این ممکن است شامل رایانه‌ها، سرورها، چاپگرها، روترها، تلفن‌ها، تبلت‌ها و حتی سیستم‌های روشنایی باشد. بنابراین با توجه به موارد گفته شده درمی‌یابیم که راه اندازی و پشتیبانی شبکه اهمیت زیادی دارد.

  در عصر فناوری هوشمند امروزه، تمام دستگاه‌های اطراف ما مثل اجاق گاز، ماشین لباسشویی، یخچال و سایر وسایل از این قبیل می‌توانند بخشی از یک شبکه باشند. این دستگاه‌ها می‌توانند از طریق سیم‌های مسی یا کابل‌های فیبر نوری ارتباط برقرار کنند. همچنین ممکن است از راه‌های بی سیم مانند بلوتوث و شبکه تلفن استفاده کنند. همچنین لازم است بدانید که کابل کشی شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین باید آن را  به افراد متخصص سپرد.

  نگهداری و بررسی شبکه توسط کارشناسان
  بررسی شبکه توسط متخصص

  پکیچ مورد نظر برای خدمات پشتیبانی شبکه را انتخاب نمایید.

  پلن A

  پلن B

  پلن C

  تجهیزات سخت افزاری

  تجهیزات سخت افزاری

  تجهیزات سخت افزاری

  سرور فیزیکی: 3

  سرور فیزیکی: 2

  سرور فیزیکی: 1

  سرور مجازی: 16

  سرور مجازی: 8

  سرور مجازی: 4

  سوئیچ: 5

  سوئیچ: 3

  سوئیچ: 2

  روتر میکروتیک: 1

  روتر میکروتیک: 1

  روتر میکروتیک: 1

  مودم سیپ ترانک: 3

  مودم سیپ ترانک: 2

  مودم سیپ ترانک: 1

  اینترنت: 3

  اینترنت: 2

  اینترنت: 1

  روتر سیسکو: 1

  روتر سیسکو: 1

  روتر سیسکو: 1

  فایروال: 1

  فایروال: 1

  فایروال: 1

  کامپیوتر: 30

  کامپیوتر: 20

  کامپیوتر: 10

  دوربین مداربسته: 30

  دوربین مداربسته: 20

  دوربین مداربسته: 10

  پرینتر و اسکنر: 8

  پرینتر و اسکنر: 5

  پرینتر و اسکنر: 2

  اکسس پوینت: 5

  اکسس پوینت: 2

  اکسس پوینت: 1

  رادیو: 2

  رادیو: 1

  رادیو: 1

  سانترال پاناسونیک: 1

  سانترال پاناسونیک: 1

  سانترال پاناسونیک: 1

  تلفن voip: 20

  تلفن voip: 10

  تلفن voip: 5

  گیتوی voip: 3

  گیتوی voip: 2

  گیتوی voip: 1

  نرم افزارهای شبکه

  نرم افزارهای شبکه

  نرم افزارهای شبکه

  مجازی سازی سرور

  مجازی سازی سرور

  مجازی سازی سرور

  سرور دامین

  سرور دامین

  سرور دامین

  سرور فایل شیرینگ

  سرور فایل شیرینگ

  سرور فایل شیرینگ

  سرور آنتی ویروس

  سرور آنتی ویروس

  سرور آنتی ویروس

  سرور حسابداری

  سرور حسابداری

  سرور حسابداری

  سرور مانیتورینگ شبکه

  سرور مانیتورینگ شبکه

  سرور مانیتورینگ شبکه ×

  سرور voip

  سرور voip

  سرور voip

  سرور اتوماسیون

  سرور اتوماسیون

  سرور اتوماسیون

  سرور Veeam Backup

  سرور Veeam Backup

  سرور Veeam Backup

  سرور پرینتر

  سرور پرینتر

  سرور پرینتر

  سرور Presentation

  سرور Presentation ×

  سرور Presentation ×

  شرایط

  شرایط

  شرایط

  پشتیبانی ریموت 24 ساعته

  پشتیبانی ریموت 24 ساعته

  پشتیبانی ریموت 24 ساعته

  تعدادبازدید حضوری در ماه: 6

  تعدادبازدید حضوری در ماه: 4

  تعدادبازدید حضوری در ماه: 3

  تعداد شعب: 3

  تعداد شعب: 2

  تعداد شعب: 1

  مدت زمان قرارداد یک سال

  مدت زمان قرارداد یک ساله

  مدت زمان قرارداد یک ساله

  قیمت: 8 میلیون تومان

  قیمت: 5 میلیون تومان

  قیمت: 3 میلیون تومان

  پشتیبانی شبکه چیست؟

  خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه همانطور که از نامش پیداست، سرویسی است که در نگهداری و بروزرسانی شبکه‌های کامپیوتری کمک می‌کند. شبکه‌های رایانه‌ای پس از راه‌اندازی ممکن است دچار ایرادات متعددی شوند. برای جلوگیری و رفع این ایرادات، یک شخص یا شرکت متخصص، پشتیبانی این شبکه‌ها را به عهده می‌گیرد.

  در دنیای تجارت، شرکت‌ها با استفاده از خدمات نگهداری شبکه، سیستم‌های رایانه‌ای خود را  نگهداری و حفظ می‌کنند و از ایجاد اختلال در آن جلوگیری می‌کنند؛ تا کارها به درستی انجام شود. این می‌تواند تاثیر بزرگی در موفقیت و بهره‌وری شرکت داشته باشد.

  فعالیت‌های بسیاری در شرکت پشتیبانی شبکه قرار دارد، از راه اندازی یک سیستم ساده برای کارکنان جدید گرفته تا مدیریت خرابی‌های شبکه و بسیاری موارد دیگر، که می‌تواند راه اندازی شبکه تا پشتیبانی از آن را شامل شود. یک متخصص پشتیبان شبکه روی بخش‌های مختلف شبکه رایانه‌ای، از دستگاه گرفته تا خود شبکه کار می‌کند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه

  یکی از بزرگ‌ترین مزایای فعالیت با تیم پشتیبانی و نگهداری شبکه این است که شما قادرید سیستمی استاندارد و هماهنگ را برای شرکت خود راه‌اندازی کنید. وقتی برنامه نصب شبکه را خودتان طراحی می‌کنید یا بدتر از آن، به کارکنان خود اجازه راه اندازی سیستم‌هایشان را می‌دهید، ممکن است نسخه‌های مختلف از یک سیستم را دریافت کنید.

  برقراری ارتباط موثر در سیستم‌های غیر استاندارد به سختی انجام می‌شود و این مسئله اجرای راه حل‌های جدید و بدون نیاز به طراحی مجدد را غیر ممکن می‌کند. تیم پشتیبانی شبکه فناوران آتیه گئومات، تمام استانداردهای طلایی در صنعت کامپیوتر را می‌داند و در راه اندازی سیستم مطابق با این استانداردها به شما کمک می‌کند.

  در صورت انجام کار با شرکت پشتیبانی، تیم شما ارتباط و هماهنگی بهتری برقرار خواهد کرد؛ چون همه اجزا روی نسخه‌های یکسان در یک سیستم کار می‌کنند و نیازی به انجام تنظیمات غیر معمول که باعث خرابی سیستم یا شبکه می‌شود را ندارند.

  اهمیت پشتیبانی شبکه و بررسی آن توسط افراد
  بررسی شبکه

  چرا پشتیبانی شبکه اهمیت دارد؟

  اهمیت پشتیبانی شبکه از راه دور، را نمی‌توان نادیده گرفت، بدون کمک متخصصان IT، کسب‌و‌کارهای زیادی برای ارتباطات بین شرکتی و امنیت شبکه و رایانه مشکل دارند. بروز کوچک‌ترین مشکلات می‌تواند کسب‌و‌کار را مختل کند، به همین دلیل داشتن نوعی از پشتیبان و کارشناس شبکه برای تمام مشاغل کوچک و بزرگ‌تر از اهمیت بالایی برخوردار است و عملکرد شبکه را تضمین می‌کند.

  شبکه‌های رایانه‌ای پس از مدتی که از زمان نصب و راه اندازی می‌گذرد، با مشکلاتی روبرو می‌شوند. ممکن است عملکرد شبکه کند شود و سرعت دریافت و ارسال اطلاعات کم شود. برای جلوگیری از بروز اختلالات در شبکه، نرم افزارها باید به صورت مرتب بروزرسانی شوند. بررسی و تشخیص اختلالات در شبکه و همچنین بروزرسانی و تعویض اجزا از مواردی است که پشتیبان شبکه به آن رسیدگی می‌کند.

  پشتیبانی برای شبکه شامل چه خدماتی می‌شود؟

  همان‌طور که گفته شد پشتیبانی و نگهداری شبکه با هدف تضمین عملکرد شبکه شروع به فعالیت می‌کند. استانداردسازی، امنیت، راه اندازی کامپیوتر، عیب یابی فردی، تغییرات و راه اندازی شبکه، پشتیبانی و نگهداری شبکه و نیازهای سخت افزاری تنها برخی از خدماتی است که شرکت پشتیبانی و نگهداری شبکه ارائه می‌کند.

  چه زمانی به پشتیبانی شبکه نیاز داریم؟

  برای راه اندازی شبکه، نصب، بهبود عملکرد و رفع انواع ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری از مشکلات کوچک روزانه گرفته تا مشکلات ساختاری، به شخص متخصص نیاز است.کار با یک تیم پشتیبانی در واقع به بهبود بهره‌وری کلی شرکت شما کمک زیادی می‌کند. در صورت وجود پشتیبان شبکه در هنگام وقوع اختلالات، نیازی نیست تیم یا کارکنان شما وقت خود را صرف حل این مشکل کنند؛ بلکه این جز وظایف پشتیبان شبکه است.تیم پشتیبانی و نگهداری شبکه فناوران آتیه گئومات راه حل‌هایی را برای کارآمد کردن سیستم شرکت پیشنهاد می‌کند. آن‌ها با پیکربندی شبکه سیستم در حال اجرا، باعث حرکت و عملکرد سریع و ایجاد تعامل بهتر در سیستم می‌شوند.
  کابل و اتصالات در شبکه های کامپیوتری
  اتصالات در شبکه های کامپیوتری

  روند پشتیبانی از شبکه به چه صورت است؟

  در عصر دیجیتال، کسب‌و‌کارها به طور فزاینده‌ای برای نیازهای مختلف به متخصصان و کارکنان فناوری اطلاعات تکیه کرده‌اند. با مطالب گفته شده کاملا به اهمیت وجود نوعی از پشتیبان شبکه در انواع کسب و کارها پی بردیم.

  شرکت‌ها برای داشتن پشتیبان شبکه، یا یک متخصص IT را استخدام می‌کنند یا با بستن قرارداد و مشخص کردن نوع خدمات از توانایی‌های شرکت‌های پشتیبانی استفاده می‌کنند.

  پشنیبانی امنیت شبکه

  امنیت سایبری یکی از موضوعات فوق العاده مهم در هر کسب‌و‌کاری است. ایمن نگه داشتن شبکه همه چیز است. همانطور که می‌دانید امروزه کلیه کارهای یک شرکت از استخدام و پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان گرفته تا توسعه و بازاریابی محصول از طریق رایانه انجام می‌شود. بنابراین امنیت شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است.

  متاسفانه به همین سرعتی که توسعه دهندگان امنیت، اقدامات امنیتی جدیدی را طراحی می‌کنند هکرها نیز راه‌های جدیدی برای نفوذ به شبکه‌ها و ایجاد اختلال و هک سیستم پیدا می‌کنند.

  پشتیبان شبکه با به روزرسانی منظم اطلاعاتش، جدیدترین و بروزترین راه‌های ایجاد امنیت سایبری را ارائه می‌کند و این می‌تواند از حملات سایبری پرهزینه جلوگیری کند و اطلاعات شرکت را ایمن نگه دارد. 

  آیا برون سپاری پشتیبانی شبکه بهتر است؟

  برون سپاری پشتیبانی شبکه در واقع قراردادی است که بین یک شرکت و تیم پشتیبان برای مدیریت یک فرایند و پشتیبانی آن بسته می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایل برون سپاری پشتیبانی، کمبود نیروی متخصص درون آن شرکت است. به کارگیری یک شخص یا تیم با تجربه در جهت توسعه شرکت می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

  دریافت پشتیبانی برای شرکت‌های بزرگ و کوچک می‌تواند یکی از راه‌های صرفه جویی در هزینه و زمان باشد. برون سپاری می‌تواند پویایی، پایداری، سهولت، امنیت، بهره وری و پیشرفت را برای کسب‌و‌کار شما به ارمغان بیاورد.

  بستن قرارداد پشتیبانی از شبکه
  قرارداد پشتیبانی و نگهداری شبکه

  مهم‌ترین موارد در قرارداد پشتیبانی شبکه

  نگهداری شبکه از اهمیت بالایی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها برخوردار است و نوع فعالیت و خدماتی را که یک پشتیبان یا تیم پشتیبانی باید ارائه کند را مشخص می‌کند. از این رو قرارداد پشتیبانی شبکه، یک قرارداد کاربردی و مهم است.

  در یک قرارداد باید دقیقا انتظاراتی که طرفین از یکدیگر دارند به صورت واضح ثبت شود تا هیچ کدام از طرفین نتوانند از مسئولیت خود شانه خالی کنند.

  به صورت کلی موارد زیر باید در قرارداد پشتیبانی و نگهداری شبکه درج شود:

  • معرفی طرفین قرارداد به صورت کامل انجام شود.
  • زمان شروع و پایان قرارداد به صورت دقیق درج شود.
  • هزینه قرارداد مشخص باشد.
  • نوع خدماتی که پشتیبان باید انجام دهد مشخص باشد.
  • عواملی که باعث لغو قرارداد می‌شود باید تعیین گردد.
  • در قرارداد شبکه‌های کامپیوتری یک سری شرایط خاص نیز هست که باید درج شود.

  اگر یک قرارداد به درستی تنظیم شود بدون شک برای ادامه و انجام کار مشکلی نخواهید داشت.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  خدمات پشتیبانی شبکه و سرور

  در مدیریت سرور یا شبکه، حفظ سیستم سخت افزاری، نرم افزارها، مدیریت و پشتیبان‌گیری از اطلاعات مهم است. مدیریت سرورهای مجازی نیاز به تخصص و دانش فنی بالایی دارد تا آن شبکه به درستی حفظ و مدیریت شود و بهترین کارایی را داشته باشد.

  پشتیبانی شبکه برای بسیاری از کسب و کارها اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. این کار باید توسط افراد حرفه‌ای و کار آزموده انجام شود تا به میزان زیادی، از بروز مشکلات پیشگیری کند. کلیه تجهیزاتی که در یک شبکه کار می‌کند، باید به صورت دوره‌ای و منظم، بررسی، عیب‌یابی و بروزرسانی شود. این سرویس‌های دوره‌ای باعث می‌شود، شبکه در بهترین حالت ممکن فعالیت کند.

  پشتیبانی سرور، خدمات نرم افزاری در شبکه را بر عهده دارد. در شرکتی که دارای شبکه رایانه‌ای است، داشتن سرور برای انجام فعالیت‌های روزانه بسیار مهم است. در هنگام مدیریت و نگهداری از زیرساخت‌های شبکه کسب و کار، پشتیبانی سرور بسیار حائز اهمیت است. سرورها اطلاعات مهم کسب و کار مشتری را نگهداری می‌کنند و با پردازش اطلاعات، داده‌ها را به رایا‌نه‌های متصل به شبکه منتقل می‌کنند.

  پاسخگویی کارشناسان و رسیدگی آن ها به مشکلات شبکه
  قیمت پشتیبانی و نگهداری شبکه

  قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری 1402

  در خدمات پشتیبانی شبکه به خاطر وجود پیچیدگی و تفاوت نوع خدمات و جزئیات فراوان، تعرفه‌ پشتیبانی شبکه کامپیوتری متفاوت وجود دارد. معیار اصلی در تعیین قیمت خدمات پشتیبانی، نوع خدمت است.از جمله عوامل موثر در قیمت خدمات پشتیبانی برای شبکه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • تعداد تجهیزات شبکه
  • پیچیدگی سخت افزاری شبکه
  • تعداد دفعات مراجعه پشتیبان شبکه
  • نرم افزارهای موجود در شبکه
  • میزان مسافت و موقعیت مکانی
  • نحوه ارائه خدمات پشتیبانی  (حضوری یا غیرحضوری)

  سخن پایانی

  خدمات پشتیبانی و بررسی مشکلات شبکه برای تمام شرکت‌هایی که از سیستم کامپیوتری استفاده می‌کنند امری لازم و ضروری است. امروزه تمام کسب‌و‌کارها با استفاده از پشتیبانی شبکه، سیستم‌های رایانه‌ای خود را نگهداری و مواظبت می‌کنند. بنابراین نگهداری شبکه باید توسط شخص حرفه‌ای یا تیم متخصص انجام شود، تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری کند.

  معمولا خدمات پشتیبانی و رفع مشکلات شبکه به صورت برون سپاری به شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات واگذار می‌شود و با عقد قرارداد، نوع و میزان خدمت مشخص می‌شود. شرکت فناوران آتیه گئومات یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی برای شبکه است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه در تماس باشید. 

  سوالات متداول

  • منظور از پشتیبانی شبکه چیست؟

  پشتیبانی و نگهداری شبکه همان‌طور که از نامش پیداست سرویسی است که در نگهداری و بروزرسانی شبکه‌های کامپیوتری کمک می‌کند. شبکه‌های رایانه‌ای پس از راه اندازی ممکن است دچار ایرادات متعددی شوند. برای جلوگیری و رفع این ایرادات یک شخص یا شرکت متخصص، پشتیبانی این شبکه‌ها را به عهده می‌گیرد.

  • چرا باید پشتیبانی از شبکه را به شرکت فناوران آتیه گئومات واگذار کنیم؟

  شرکت فناوران آتیه گئومات از سال 1395 فعالیت حرفه‌ای خود را با تیم مجرب شروع کرده و در طی این سال‌ها توانسته با شرکت‌های بزرگی همکاری کند. بنابراین یک تیم قابل اعتماد برای راه اندازی شبکه یا پشتیبانی از آن خواهد بود.

  1 نظر در “خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

  1. اکبری گفت:

   سلام. برای پیاده سازی و پشتیبانی شبکه کامپیوتری نیاز به کمک دارم. لطفا راهنمایی کنید؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.