مشاوره تخصصی:  ۰۲۱۷۸۱۴۵

پشتیبانی فناوری اطلاعات

 • پشتیبانی فناوری اطلاعات

  امروزه، فناوری به سرعت در حال توسعه است و همچنان نقش مهمی در دنیای تجارت ایفا می‌کند. در نتیجه این وضعیت، تشخیص بین تجارت و فناوری اطلاعات به طور فزاینده‌ای غیر ممکن می‌شود. برای اینکه کار روزانه یک سازمان به آرامی و بدون وقفه انجام شود، کاربران باید از تمام فناوری در حد توان خود استفاده کنند. پشتیبانی فناوری اطلاعات به رفع این نیاز کمک خواهد کرد. در ادامه بیشتر با پشتیبانی it صحبت خواهیم کرد تا راحت‌تر بتوانید برای استفاده از خدمات فناوران آتیه گئومات استفاده کنید.

  چرا گئومات

  تیم حرفه‌ای و متخصص گئومات، همواره بهترین خدمات رسانی را برای شما عزیران دارد

  منظور از پشتیبانی it چیست؟

  پشتیبانی it مجموعه‌ای از فرآیندها و روش‌هایی است که برای طراحی، ارائه، مدیریت و بهبود خدمات فناوری اطلاعات یک سازمان طراحی شده است. در واقع پشتیبانی آی تی، خدمات فناوری اطلاعات مشتری محور را برای کمک به رشد سازمان توسعه و پشتیبانی می‌کند.

  پشتیبانی فناوری اطلاعات یک رشته پیچیده است. اما مفهوم اصلی آن بر این باور بنا شده که IT باید به عنوان یک خدمت ارائه شود. هدف آن تضمین و حفظ بهترین توزیع، عملیات و مدیریت هر منبع اطلاعاتی برای هر کاربر در یک سازمان است.

  پشتیبان فناوری اطلاعات

  چرا به پشتیبانی فناوری اطلاعات نیاز داریم؟

  همه مشاغل این روزها با سطحی از فناوری اطلاعات کار می‌کنند. در عصر دیجیتال امروزی، فناوری نقشی اساسی در هر سازمان بزرگ یا کوچک ایفا می‌کند. این بخش اغلب یکی از مهم ‌ترین سرمایه‌گذاری‌‌هایی است که یک کسب ‌و کار انجام می‌دهد، بنابراین اطمینان از مراقبت صحیح از آن ضروری خواهد بود.

  اگر بخش فناوری اطلاعات دچار مشکلاتی شود، تاثیرات آن بر تجارت شما می‌تواند فاجعه بار باشد و بر عملیات داخلی و عملکرد روزانه شرکت تأثیر بگذارد. از آن جایی که پشتیبانی it از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند و یا آن‌ها را به موقع برطرف می‌نماید، نقش مهمی در یک سازمان خواهد داشت.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  انواع خدمات پشتیبانی it

  پشتیبانی فناوری اطلاعات بر اساس نیازهای یک شرکت خاص طراحی می‌شود. در ادامه سطوح مختلف پشتیبانی و انواع خدمات آن توضیح داده شده است.

  • سطح 0 – کمک به خود

  در این سطح، کاربران می‌توانند اطلاعات پشتیبانی را خودشان بازیابی کنند، که معمولا شامل حداقل کمک یک متخصص فناوری اطلاعات است. این سطح شامل اجرای عبارت‌‌های جستجو، استخراج اطلاعات از وب‌ سایت‌ها، سؤالات متداول، دستورالعمل‌‌های فنی، پست ‌های وبلاگ، صفحات برنامه، کاتالوگ‌‌های خدمات، مقالات پایگاه دانش و احتمالا حتی ربات‌های چت می‌شود.

  • سطح 1 – میز کمک / میز خدمات

  سطح یک، اولین خط برای پشتیبانی فنی مستقیم است. این‌ها اپراتورهای Helpdesk، پشتیبانی IT Call Desk، مهندسان پشتیبانی خط اول و تحلیلگران پشتیبانی شبکه اول هستند. کاربران از طریق تلفن یا وب (گاهی اوقات فقط چت) با یک متخصص فناوری اطلاعات تعامل دارند و سپس برای مسائل اصلی، مشکلات شناخته شده و درخواست‌ها، خدمات پشتیبانی دریافت می‌کنند.

  پشتیبان it
  • سطح 2 – پشتیبانی فنی

  پشتیبانی فناوری اطلاعات از نوع فنی سطح دو، دانش و تجربه تخصصی‌‌تر و عمیق‌‌تری در مورد محصول یا خدماتی خواهد داشت که با حادثه همسو می‌‌شود. آن‌ها به احتمال زیاد مهندسان پشتیبانی خط دوم، تکنسین‌های پشتیبانی مشتری و تحلیل گران پشتیبانی دسکتاپ هستند. به طور معمول، حوادث پرداخته شده در این سطح به تخصص فنی بیشتری نیاز دارند.

  • سطح 3 – پشتیبانی فنی محصول و خدمات

  در این سطح به بالاترین منابع فنی برای حل حادثه دسترسی خواهید داشت. این کارکنان پشتیبانی it ماهرترین متخصصان در زمینه شبکه، مهندسان سرور و برنامه نویسان هستند. آن‌ها سعی می‌کنند مشکل را تکرار کنند تا علت اصلی مشخص شود و یک راه حل جدید پیدا نمایند.

  • سطح 4 – پشتیبانی خارجی

  سطح چهار پشتیبانی فناوری اطلاعات شامل فروشندگان ترجیحی و شرکای تجاری است که با خارج از سازمان قرارداد دارند تا از مواردی پشتیبانی کنند که مستقیما توسط سازمان ارائه نمی‌شود. این موارد ممکن است شامل پشتیبانی چاپگر، پشتیبانی نرم افزار فروشنده، تعمیر و نگهداری ماشین باشد.

  مزایای پشتیبانی فناوری اطلاعات

  صرف نظر از اندازه سازمان‌ها، هر سازمانی به نوعی در مدیریت خدمات فناوری اطلاعات شرکت می‌کند. پشتیبانی فناوری اطلاعات علاوه بر خدمات فناوری اطلاعات، نظارت و مدیریت آسان حوادث، درخواست‌های خدمات، مسائل، تغییرات و دارایی‌های فناوری اطلاعات را فراهم می‌کند. پشتیبانی it به صورت مؤثر بر عملکرد کلی سازمان تأثیر مثبت دارد.

  • استانداردسازی و ادغام

  خدمات فناوری اطلاعات به استانداردسازی رویه ‌های فناوری اطلاعات در سراسر بخش‌‌ها کمک می‌کند. پشتیبانی it ، همگام سازی بین بخش‌های مختلف را بهبود می‌بخشد و به کارکنان اجازه می‌دهد وظایف را بهتر انجام دهند.

  مزایای آیتی
  • افزایش بهره وری

  استفاده از پشتیبانی it استفاده از فناوری اطلاعات را در سازمان ساده می‌کند و در نتیجه بهره وری را افزایش می‌دهد. افزایش بهره وری در سازمان به معنای درآمد بیشتر است.

  • صرفه جویی در زمان و تلاش

  پشتیبانی فناوری اطلاعات به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا فرآیندهای گردش کار خود را بیشتر مدیریت کنند. با استفاده از آن تیم‌ها می‌توانند رویه‌هایی را که نیاز به ساده سازی دارند شناسایی نمایند. پشتیبانی it همچنین اجازه می‌دهد تا برخی از مراحل خودکار شوند. بنابراین، کار تیم‌ها کاهش می‌یابد. آن‌ها می‌توانند با تلاش کمتر کار خود را در زمان کمتری به پایان برسانند.

  • صرفه جویی در هزینه

  پشتیبانی آی تی راه حل‌های پیشرفته فناوری اطلاعات را ارائه می‌دهد که به سازمان‌ها ارزش می‌بخشد. این به صرفه جویی در زمان و هزینه برای رفع اشکالات تکنولوژیک کمک می‌کند و نقش مهمی در توسعه عملکردهایی دارد که به رشد کلی سازمان کمک خواهد کرد.

  • افزایش کارایی

  استفاده از پشتیبانی فناوری اطلاعات به کارکنان این امکان را می‌دهد که در زمان کمتری به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. این امر باعث کاهش زمان و تلاش مورد نیاز برای حل یک مشکل و افزایش کارایی می‌شود.

  • مدیریت دارایی‌ها

  با استفاده از پشتیبانی آی تی، دارایی‌های نرم ‌افزاری و سخت ‌افزاری را می ‌توان به صورت 24 ساعته نظارت کرد. این امر اجازه می‌دهد تا به طور موثر دارایی‌های فناوری اطلاعات در طول چرخه عمر آن‌ها مدیریت شوند. پشتیبانی it به جلوگیری از خطر از دست دادن داده‌ها و تهدیدات امنیتی کمک می‌کند.

  خدمات پشتیبانی it

  پشتیبانی it شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

  پشتیبانی فناوری اطلاعات در بخش‌های مختلف می‌تواند به کارکنان کمک کند تا وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند یا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برخی از رایج ترین انواع خدمات پشتیبانی it مورد استفاده در بخش‌های مختلف عبارتند از:

  1. بخش خدمات ابری
  2. بخش پروتکل صدا از طریق اینترنت (VoIP)
  3. راه حل‌های پشتیبان‌گیری
  4. بخش امنیت شبکه
  5. بخش نظارت
  6. بخش خدمات ایمیل
  7. بخش گزارش اطلاعات
  8. بخش پشتیبانی از راه دور
  9. بخش توسعه نرم افزار
  10. بخش عیب یابی و پشتیبانی فنی

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  سخن پایانی

  خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات نقشی حیاتی در روال روزمره یک شرکت مدرن دارند. پشتیبانی it  برای موفقیت شرکتی که به نوعی به فناوری متکی است، حیاتی خواهد بود. این پشتیبانی موضوعات و زمینه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. بدون شک شرکت فناوران آتیه گئومات بهترین گزینه برای مشتریان می‌باشد، چرا که به راحتی می‌توانید به گئومات اعتماد کرده و پشتیبانی از شبکه، سرور، voip و … را به ما بسپارید.

  سوالات متداول

  • مزایای پشتیبانی فناوری اطلاعات چیست؟

  مزایای پشتیبانی it عبارتند از: استانداردسازی و ادغام، افزایش بهره وری، صرفه جویی در زمان و تلاش، صرفه جویی در هزینه، افزایش کارایی، مدیریت دارایی ها.

  • منظور از پشتیبانی it چیست؟

  پشتیبانی it مجموعه‌ای از فرآیندها و روش‌هایی است که برای طراحی، ارائه، مدیریت و بهبود خدمات فناوری اطلاعات یک سازمان طراحی شده است. در واقع پشتیبانی آی تی، خدمات فناوری اطلاعات مشتری محور را برای کمک به رشد سازمان توسعه و پشتیبانی می‌کند.

  پشتیبانی فناوری اطلاعات یک رشته پیچیده است. اما مفهوم اصلی آن بر این باور بنا شده که IT باید به عنوان یک خدمت ارائه شود. هدف آن تضمین و حفظ بهترین توزیع، عملیات و مدیریت هر منبع اطلاعاتی برای هر کاربر در یک سازمان است.

  1 نظر در “پشتیبانی فناوری اطلاعات

  1. dina گفت:

   از همکاری با این شرکت واقع راضی بودم. یه تیم کاملا حرفه ای و خوش برخورد دارند. ممنون بابت خدمات خوبتون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.