مشاوره تخصصی:  ۰۲۱۷۸۱۴۵

مقالات

مهم ترین علل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک به همراه راه حل

مهم ترین علل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک به همراه راه حل
 • شماره ننداختن تلفن پاناسونیک می‌تواند از سری مشکلات ناخوشایندی باشد که دوست نداریم با آن مواجه شویم. ممکن است بنا به دلایل مختلف این مشکل در گوشی معمولی یا سانترال پاناسونیک اتفاق بیفتد. اگر شما هم، اکنون با مسئله عدم نمایش شماره تلفن مواجه شده‌اید یا علاقمند به کسب اطلاعات در این زمینه هستید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه همراه ما باشید. چرا که در این مقاله به بررسی علت‌ عدم نمایش کالر آیدی می‌پردازیم. سپس اقدامات لازم را مرحله به مرحله، برای گوشی و دستگاه‌های سانترال کم ظرفیت و پرظرفیت پاناسونیک بیان خواهیم کرد.

   تلفن پاناسونیک

  قابلیت کالر آیدی در تلفن های پاناسونیک

  دلایل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

  تقریبا تمام گوشی‌های موجود با برند پاناسونیک در بازار از قابلیت caller id پشتیبانی می‌کنند. اما ممکن است بنا به دلایل زیر زمانی که کسی با گوشی شما تماس می‌گیرد، شماره و نام وی نمایش داده نشود.

  غیر فعال بودن کالر آیدی

  اگر قبلا مشکلی در نمایش شماره و نام شخص تماس گیرنده وجود نداشته و در حال حاضر متوجه شدید که کالر آیدی کار نمی‌کند. ممکن است علت شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شما، غیر فعال شدن این گزینه در گوشی باشد.

  عدم پشتیبانی از کالر آیدی

  تلفنی که در اختیار دارید اگر از قابلیت caller id برخوردار نباشد، طبیعتاً قادر به دیدن شماره و نام شخص تماس گیرنده نخواهید بود. دلیل دیگر شماره ننداختن تلفن پاناسونیک می‌تواند عدم پشتیبانی این قابلیت روی خط تلفن از جانب مرکز مخابراتی محل زندگی شما باشد.

  گزینه منو در تلفن های پاناسونیک

  نحوه برطرف کردن مشکل شماره ننداختن تلفن‌های پاناسونیک

  راه‌ حل‌های مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

  بالاتر علت شماره ننداختن تلفن پاناسونیک را برایتان بازگو کردیم حال با توجه به نوع مشکلی که وجود دارد؛ بایستی اقدام مناسب را در پیش بگیرید. در صورت امکان، تلفن دیگری که ویژگی caller id دارد تهیه نمایید و وضعیت فعلی را از طریق آن نیز بررسی کنید. اگر روی گوشی تست هم شماره نیفتاد، لازم است برای رفع مشکل با مرکز مخابراتی خود تماس حاصل کنید.

  در صورتی که پای گوشی تلفن پاناسونیک شما در میان است. دو حالت وجود دارد: گوشی تلفن شما ایراد پیدا کرده یا گزینه کالر آیدی غیرفعال شده، که باید مجدد تنظیمات آن را انجام دهید. برای این کار در ادامه همراه ما باشید.

  تنظیم مجدد آیدی کالر

  برای فعال کردن ویژگی کالر آیدی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • فارغ از نوع گوشی تلفن پاناسونیک خود، ابتدا دکمه Menu را فشار دهید.
  • در مرحله دوم روی دکمه حاوی علامت # بزنید
  • حال از شما یک کد سه رقمی خواسته می‌شود.
  • معمولا این کد 162 است. این شماره را وارد نمایید.
  • حال توسط دکمه‌های جهت بالا و پایین می‌توانید بین دو گزینه on و off حرکت کرده و یکی را انتخاب نمایید.
  • برای فعال شدن گزینه on را انتخاب کرده و save را بزنید.

  مراحل به پایان رسید. حال لازم است مجدد تماسی با خط تلفن خود بگیرید و تست نمایید. اگر مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شما با این تنظیمات رفع شد که مشخصاً این گزینه به هر دلیلی غیرفعال بوده است. اما در صورتی که از انجام درست مراحل اطمینان دارید و با این حال مسئله همچنان پابرجاست شاید لازم باشد گوشی توسط یک تعمیرکار بررسی شود.

  سانترال پاناسونیک سفید رنگ

  مشکل عدم نمایش کالر آیدی در سانترال پاناسونیک

  نحوه اعمال تغییرات در سانترال‌های کم ظرفیت

  اغلب سازمان‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌های اداری و تجاری از سیستم سانترال برای مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی استفاده می‌نمایند. قطعا نمایش شماره تلفن بر روی دستگاه‌های موجود یکی از خواسته‌های اساسی آن‌ها می‌باشد. از آنجایی که مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک فقط مختص نوع معمولی آن‌ها نیست، بنابراین ممکن است برای سانترال‌ها نیز این مسئله رخ دهد. در این مواقع بسته به نوع سانترال اینکه کم ظرفیت است یا پرظرفیت، اقدامات جهت رفع مشکل به وجود آمده فرق دارد. برای حل مشکل شماره ننداختن سانترال کم ظرفیت لازم است گام به گام مراحل ذکر شده را انجام دهید.

  نکته: قبل از شروع تنظیمات لازم است حتما یک کارت کالر آیدی مختص سانترال خود تهیه نمایید. چراکه بدون آن، امکان انجام این مراحل روی دستگاه وجود ندارد. علاوه بر این، یک تلفن مدیریتی پاناسونیک نیز برای اتصال به دستگاه سانترال نیاز خواهید داشت. اگر مقاله استفاده از تلفن سانترال در منزل، که در همین سایت وجود دارد را مطالعه کرده باشید، انجام مراحل زیر برایتان بسیار راحت خواهد بود.

  • ابتدا کارت کالر آیدی را به دستگاه سانترال متصل نمایید.
  • در ادامه تلفن مدیریتی را با استفاده از یک سیم به جک 01 وصل کنید.
  • دکمه program را روی تلفن فشار دهید.
  • دکمه * را و بعد # را بزنید.
  • کد 910 را با استفاده از دکمه‌های روی گوشی وارد کنید.
  • در تنظیمات موجود دو حالت FSK و DTMF وجود دارد. شما گزینه عکس را بایستی انتخاب نمایید (یعنی اگر در ابتدا  FSK بوده لازم است الان  DTMF را برگزینید).
  • برای ذخیره سازی تنظیم انجام شده، دکمه Store را به عنوان مرحله پایانی فشار دهید.

  فعال سازی کالر آیدی تلفن پاناسونیک در مراکز سانترال

  در مراکز سانترال ممکن است از نوع پرظرفیت نیز بسته به نیاز مجموعه استفاده شود و لازم باشد تنظیمات مرتبط با مشکل عدم نمایش کالر آیدی در آنها نیز انجام شود. این مراحل نسبت به نوع کم ظرفیت متفاوت است. جهت اعمال تنظیم لازم برای دستگاه سانترال پرظرفیت لازم است مراحل زیر دنبال شود.

  • ابتدا سانترال را به یک سیستم کامپیوتری وصل نمایید. نرم افزار مخصوص (UPCMC) را اجرا کنید.
  • حال در بخش Slot رفته و گزینه Properties را کلیک کنید
  • حال همانند نوع کم ظرفیت، لازم است یکی از دو گزینه FSK یا DTMF را انتخاب نمایید.

  سخن پایانی

  در این مقاله به بررسی علت شماره ننداختن تلفن پاناسونیک پرداختیم. همچنین نحوه شناسایی و برطرف کردن این مشکل را مرحله به مرحله توضیح دادیم. از آنجایی که عدم نمایش کالر آیدی فقط مختص تلفن های پاناسونیک نیست، اقدامات لازم برای دستگاه های سانترال های کم ظرفیت و پرظرفیت نیز بیان شد.

  فناوران آتیه گئومات

  سوالات متداول

  • علت شماره ننداختن تلفن پاناسونیک من چیست؟

  دلایلی همچون عدم پشتیبانی کالر آیدی در گوشی یا خط تلفن شهری، غیرفعال شدن این گزینه و خرابی دستگاه تلفن از جمله مواردی هستند که می توانند باعث شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شوند.

  • چگونه کالر آیدی را در گوشی پاناسونیک خود روشن کنم؟

  ابتدا دکمه Menu را از روی گوشی فشار دهید. سپس روی کلید # بزنید. کد 126 را وارد کرده و آن را فعال نمایید. در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید.

  • برای فعال کردن کالر آیدی در سانترال‌های پاناسونیک چکار باید کرد؟

  روش فعال کردن کالر آیدی در سانترال کم ظرفیت با نوع پرظرفیت فرق دارد. در همین مقاله به هر دو آن‌ها پرداخته ایم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهی در مورد “مهم ترین علل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک به همراه راه حل

  1. سهرابی گفت:

   ممنون. برای من کالر آیدی غیر فعال بود. الان برطرف شد.

   1. khalaj گفت:

    سلام و درود
    باعث خوشحالی است که مشکل شما برطرف شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات سانترال پاناسونیک می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

  2. حامد گفت:

   ممنون از شما، مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شرکت حل شد با موردتنظیم مجدد کالر آیدی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.