مشاوره تخصصی:  ۰۲۱۷۸۱۴۵

فیوژن فیبر نوری چیست؟ با اهمیت استفاده از آن آشنا شوید!

فیوژن فیبر چیست
 • به احتمال زیاد تاکنون درباره فیوژن فیبر شنیده‌اید. لازم است بدانید که روش‌های بسیار مختلف و متعددی در دنیای امروزی برای برقراری ارتباط وجود دارند که هر کدام از آن‌ها، به نحوی به ما کمک کرده و سبب می‌شوند تا با کمترین هزینه ممکن، بهترین نوع ارتباط را با دنیا برقرار سازیم. به ابزار و وسایلی که به ما در راه اندازی شبکه کمک می‌کنند، ابزار شبکه می‌گویند. ابزارهای شبکه بسیار گوناگون هستند و هدف ما در این مقاله، بررسی یکی از این ابزار خواهد بود.

  فیوژن فیبر جز تجهیزات اصلی و پایه شبکه محسوب نمی‌شود؛ اما دانستن نکات ریز و درشت درباره آن برای ما مفید بوده و به ما در حفظ سلامت یک شبکه، کمک زیادی خواهد کرد. هدف ما در ابتدا بررسی ماهیت فیبرهای نوری بوده و در انتها، قصد داریم تا کاربردهای مختلف آن را با یکدیگر مقایسه نماییم؛ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

  دستگاه فیوژن فیبر و ساختار داخل آن از نزدیک

  ساختار فیوژن فیبر

  فیوژن فیبر نوری چیست؟

  اگر بخواهیم از فیوژن‌های فیبر نوری بهترین استفاده ممکن را داشته باشیم، باید بدانیم که کارکرد دقیق آن چیست و به چه شکلی می‌توان از آن بهترین بازدهی را توقع داشت.  فیوژن یکی از جدیدترین تجهیزات ساخته شده در دنیای شبکه محسوب می‌شود که از آن برای اتصال میان دو کابل فیبر نوری در راه اندازی فیبر استفاده می‌شود. اگر شما قصد دارید تا دو فیبر نوری را به یکدیگر متصل نمایید، استفاده از فیوژن فیبر یکی از راه‌های مطمئن برای شما خواهد بود.

  این روش با استفاده از دستگاه بوده و برای انجام آن، در مرحله اول نیاز به گرما خواهیم داشت. دستگاه فیوژن با گرم کردن سیم‌های فیبر نوری در نقطه اتصال و رساندن حرارت آن‌ها به نقطه جوش، سبب می‌شود تا این کابل‌ها به راحتی به یکدیگر متصل گردند. جوش فیوژن باید به شیو‌ه‌ای باشد که نور در محل اتصال دو کابل پراکنده نشده و بتواند بدون هرگونه مشکل، خود را به راحتی به بخش دیگر دستگاه منتقل نماید. به همین دلیل کیفیت جوش فیوژن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شما باید به کیفیت آن تا حد امکان دقت کرده و از بهترین تجهیزات در این بخش برای خود استفاده نمایید.

  اهمیت استفاده از فیوژن فیبر

  همانطور که در بخش قبلی به این مسئله اشاره نمودیم، استفاده از جوش فیوژن باید به گونه‌ای باشد که از پراکندگی نور در نقطه اتصال، جلوگیری کند. این مسئله درباره تمامی جوش‌ها صادق خواهد بود و شما باید به این مسئله دقت نمایید که در تمامی جوش‌ها و روش‌های اتصل دو سیم فیبر نوری، باید نسبت به این مسئله حساسیت به خرج داده و از پراکندگی نور، جلوگیری به عمل آورید.

  استفاده از جوش فیوژن فیبر سبب می‌شود تا این پراکندگی به حداقلی‌ترین حالت ممکن رسیده و نتیجه کار، در تمیزترین حالت ممکن باشد. ساختار فیبر نوری و فیوژن به شیوه‌ای است که نحوه بریده شدن و سپس اتصال دو قطعه فیبر نوری به یکدیگر، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود و این مسئله تاثیر خود را در محصول نهایی به ما نشان خواهد داد.  دستگاه فیوژن به وسیله ایجاد گرمای قوس الکتریکی، می‌تواند سبب متصل شدن این دو سیم به یکدیگر شده و در عین حال، از بروز پراکندگی نوری و نشتی در سیم، جلوگیری نماید.

  برای خرید و دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  کاربرد فیوژن فیبر نوری

  هدف اصلی استفاده از فیوژن فیبر نوری، در زمینه متصل کردن دو کابل فیبر نوری خواهد بود؛ اما اگر بخواهیم موارد استفاده از این جوش و دستگاه فیوژن را صرفا به این نکته خلاصه نماییم، به نظر می‌رسد که حق مطلب را به خوبی ادا نکرده و در حق این تکنولوژی، کم لطفی کرده‌ایم.

  دلیل اصلی استفاده از این نوع جوش، بدون شک متصل کردن دو کابل مختلف خواهد بود، اما در ادامه، این استحکام و یک دست بودن فیوژن است که سبب می‌شود تا عده زیادی از این نوع جوش برای اتصال دو سیم استفاده کرده و به فکر استفاده از روش‌های گوناگون دیگر، نباشند.

  با استفاده از فیوژن فیبر می‌توان دو نوع مختلف از کابل را با یکدیگر به مدت طولانی پیوند داد و بدین روش، برای زمان‌های طولانی از این دستگاه استفاده نمود. به جرئت می‌توان گفت که تمامی دستگاه‌هایی که در آن از فیبر نوری استفاد شده، از دستگاه فیوژن برای اتصال دو قطعه سیم استفاده می‌کنند و در بیشتر مواقع، این دستگاه انتخاب اول آن‌ها در زمینه متصل کردن دو تکه کابل خواهد بود.

   

  قرار دادن فیبر نوری در دستگاه فیوژن توسط کارشناس

  قرارگیری فیبر داخل دستگاه

  انواع روش های اتصال فیبر نوری 

  برای متصل کردن دو یا چند کابل فیبر نوری به یکدیگر، می‌توان از دو روش استفاده نمود. در ادامه قصد داریم تا با بررسی این دو روش، معایب و مزایای هر کدام را کشف کرده و از آن در راستای داشتن اتصالی بهتر، استفاده نماییم.

  • جوش مکانیکی فیبر نوری

  در این روش از ابزار و موارد مکانیکی برای هم تراز کردن دو سیم استفاده می‌شود. مشخصه اصلی این نوع اتصال، این است که در آن، دو سیم به شکلی مستقیم به یکدیگر وصل نخواهند شد و شما نمی‌توانید صرفا با متصل کردن دو سیم مختلف به یکدیگر، پیوند خاصی را میان آن‌ها برقرار نمایید. اتصال مکانیکی اتصالی ارزان قیمت بوده که در بسیاری از دستگاه‌ها، از آن به عنوان روشی ساده و دم دستی برای متصل کردن دو فیبر نوری استفاده می‌شود.

  در این روش، دو سیم فیبر نوری بدون استفاده از گرما و فقط با استفاده از ابزار مکانیکی به هم متصل می‌شوند و بیشتر برای  اتصال‌های موقتی یا در مکان‌هایی که دسترسی به دستگاه فیوژن ممکن نیست استفاده کاربرد دارند. معمولاً اتصالات مکانیکی کیفیت پایین‌تری نسبت به جوش فیوژن دارند و ممکن است افت نوری بیشتری داشته باشند.

  • جوش فیوژن فیبر نوری

  در این روش، ما با ذوب کردن دو سیم و گرما بخشیدن به آن، دو تکه مختلف از فیبر نوری را به راحتی با یکدیگر پیوند داده و به هم متصل می‌کنیم. اتصال‌های فیوژن به شکلی بدون شکاف و مشکل ایجاد شده و بسیار تمیزتر از روش مکانیکی هستند. این روش هزینه زیادی را برای شما به همراه نخواهد داشت اما تهیه لوازم اولیه آن، می‌تواند برای شما گران تمام شده و هزینه بیشتری نسبت به جوش مکانیکی را به مشتریان تحمیل نماید. این روش اتصال محکمی ایجاد می‌کند و معمولاً کمترین افت نوری را دارد و برای اتصال‌های دائمی و در محیط‌های که نیاز به کیفیت بالای اتصال دارند استفاده می‌شود.

   

  معیار

  جوش فیوژن فیبر نوری

  جوش مکانیکی فیبر نوری

  روش اتصال

  استفاده از گرمای قوس الکتریکی برای ذوب و چسباندن دو فیبر

  استفاده از ابزار مکانیکی برای متصل کردن دو فیبر

  نوع اتصال

  دائمی

  موقت یا در مواردی که دسترسی به دستگاه فیوژن ممکن نیست

  کیفیت اتصال

  بسیار بالا، با کمترین افت نوری

  پایین‌تر از جوش فیوژن، با افت نوری بیشتر

  کاربرد

  مناسب برای محیط‌هایی با نیاز به کیفیت بالای اتصال

  مناسب برای اتصالات موقت یا در محیط‌های کمتر حساس

  مزایا

  اتصال محکم و دائمی با کیفیت بالا

  اتصال سریع و آسان بدون نیاز به تجهیزات خاص

  معایب

  نیاز به دستگاه فیوژن و مهارت در استفاده

  کیفیت پایین‌تر اتصال و احتمال بیشتر افت نوری

   

  بنابراین، انتخاب روش اتصال بستگی به نیازهای خاص پروژه، محیط اتصال و تجهیزات در دسترس دارد. جوش فیوژن به طور کلی برای اتصالات دائمی که نیاز به کیفیت بالا دارند ترجیح داده می‌شود، در حالی که جوش مکانیکی برای اتصالات موقت یا در محیط‌های کمتر حساس‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  مراحل انجام فیوژن فیبر نوری برای اتصال دو کابل

  مراحل انجام و کار با دستگاه فیوژن

  مراحل اتصال فیوژن فیبر

  اولین مرحله در ایجاد اتصال یا جوش فیوژن، عملیات استریپ نام دارد. در این مرحله باید محافظ پلیمری و روکش روی سیم را به آرامی و با احتیاط از روی قسمتی که می‌خواهیم آن را پیوند دهیم، برداریم. بعد از آن باید فیبرهای نوری را با استفاده از دستمال و الکل، پاک سازی کنیم. تمیز کردن فیبرهای نوری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و سبب کارکرد بهتر آن‌ها خواهد شد.

   در مرحله بعد باید با استفاده از کاترهای مخصوص، سیم را به شکلی خاص و با احتیاط، برش دهیم. دقت داشته باشید که بروز اشتباه در مرحله برش دادن فیبر، می‌تواند به فیبر آسیب زده و فرآیند انجام جوش را به شکلی خسته کننده، طولانی سازد.

   در مرحله نهایی نیز می‌توانیم رشته‌های مختلف را در دستگاه فیوژن قرار داده و با ارائه تنظیمات مربوطه به دستگاه، جوش خوردن آن‌ها به یکدیگر را شاهد باشیم. این بخش مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش در برقراری اتصال فیوژن خواهد بود و نکات مهمی مانند چگونگی انجام این اتصال، در این بخش مشخص خواهد شد.

  نکات مهم درباره‌ی فیوژن فیبر نوری

  فیوژن فیبر نوری نیز درست مانند تمامی دستگاه‌های دیگر، از جزئیات بسیار زیادی بهره مند است که رعایت کردن این نکات، به ما در نگهداری بهتر از دستگاه و همچنین بهره وری از آن به بهترین شکل ممکن، کمک زیادی خواهد کرد.  یکی از نکات مهم، این است که شما برای استفاده از دستگاه فیوژن نیاز به یک متخصص و فرد مجرب خواهید داشت و هر فردی نمی‌تواند از این دستگاه‌ها استفاده نماید.

  استفاده از دستگاه فیوژن امری بسیار ظریف بوده که نیازمند دقت و مهارت بالایی خواهد بود و استفاده از متصدی‌های نابلد در زمینه دستگاه فیوژن، برای شما گران تمام خواهد شد.  در طرف دیگر، دستگاه‌های فیوژن در ابتدا ثابت بودند، اما با ورود دستگاه فیوژن قابل حمل به بازار، عده کمتری، از دستگاه‌های ثابت استفاده می‌کنند.

  اگر قصد خرید فیوژن فیبر را دارید، بهتر است تا نوع قابل حمل آن را برای خود تهیه کرده و از آن در هر مکانی، استفاده نمایید. نکات مهم بسیاری در زمینه استفاده از این دستگاه‌ها در دنیا وجود دارد که شما می‌توانید به مرور با تمامی آن‌ها آشنا شده و از این اطلاعات، در راستای استفاده بهتر از دستگاه فیوژن کمک بگیرید.

  دقت کارشناس در قراردادن کابل نوری در دستگاه فیوژن

  دستگاه فیوژن و نحوه ی کار با آن

  افت فیوژن فیبر نوری به چه عواملی بستگی دارد؟

  اگر بعد از برقراری اتصال، افت را در سیم‌های خود مشاهده کردید، آن گاه باید نسبت به دستگاه فیوژن و نوع برقراری ارتباط مشکوک شده و ارتباط بهتری را برقرار نمایید. افت فیوژن به طور مستقیم به دستگاه بستگی خواهد داشت و این مسئله، نشان دهنده عدم وجود یک اتصال خوب در فیبر نوری خواهد بود.

  در بسیاری از موارد استفاده اشتباه از بخش‌های گوناگون دستگاه جوش، سبب بروز مشکل در پروژه نهایی شده و ما را با مشکلاتی در این زمینه روبرو خواهد کرد. به عنوان مثال استفاده اشتباه از کاتر و ایجاد برش بد در سیم و فیبر نوری، می‌تواند سبب افت فیوژن شده و عملکرد کلی سیم و کابل‌ها را مختل نماید.

   اغلب دستگاه‌های جدید و امروزی از لیزر و قوس الکتریکی برای ایجاد برش استفاده می‌کنند که این مسئله، احتمال بروز هرگونه ریسک و حادثه منجر به افت فیوژن را کاهش داده و تاثیر مثبتی در کیفیت نهایی کار ما خواهد داشت.

  دستگاه فیوژن فیبر نوری چیست؟

  تمامی نکاتی که در بالا درباره آن‌ها صحبت شد و تمامی ویژگی‌های مختلفی که نام بردیم، بدون استفاده از دستگاه فیوژن عملا غیر ممکن خواهند بود. دستگاه فیوژن دستگاه پیوند دهنده دو فیبر نوری و رشته‌های آن‌ها است که قرار دادن سیم در این دستگاه، می‌تواند نوع و چگونگی پیوند را مشخص کند.
  نحوه کار دستگاه فیوژن به این شکل است که در ابتدا دو سیم مختلف را در دستگاه قرار داده و سپس، دریچه مخصوص دستگاه را می‌بندیم. بعد از مدتی دو فیبر نوری به آرامی به یکدیگر نزدیک شده و دستگاه با ایجاد حرارت بسیار زیاد، سبب بهم چسبیدن این دو گونه کابل خواهد شد. مراحل کار دستگاه فیوژن اتوماتیک بوده و شما می‌توانید آن‌ها را از طریق lcd موجود در دستگاه، مشاهده نمایید.

  چگونگی کار با دستگاه فیوژن فیبر

  مدل‌های مختلف و گوناگونی از دستگاه فیوژن فیبر در دنیا وجود دارد و نحوه کار کردن با هر کدام از آن‌ها نیز به طبع، متفاوت خواهد بود. یاد گرفتن اصول کلی کار کردن با دستگاه فیوژن برای ما به عنوان متصدی، کافی خواهد بود و ما دیگر نیازی به دانستن تمامی نکات ریز و درشت در این باره نداریم.

   رشته‌های موجود در سیم‌های فیبر نوری، در دستگاه فیوژن به صورت بزرگنمایی شده به ما نشان داده خواهد شد و ما می‌توانیم تعداد و کیفیت آن‌ها را از نزدیک بررسی نماییم. دستگاه فیوژن میزان افت را به وسیله درصد به ما نشان می‌دهد و اگر این درصد از 3 بیشتر باشد، آن گاه باید پروسه را دوباره انجام داده و بیخیال فیبرهای نوری قبلی شویم.

   شما برای کار کردن با دستگاه فیوژن همچنین به ابزارآلات مختلف دیگری نیز نیازمند خواهید بود؛ ابزاری مانند کاتر مخصوص، استریپ کننده پوشش‌های مختلف و غیره. لوازم و ابزار شما باید بتوانند انواع پوشش‌های مختلف را از کابل جدا کرده و به راحتی مراحل استریپ را برای شما انجام دهند.

  کار با دستگاه فیوژن

  کار با دستگاه فیوژن

  استریپر فیبر نوری چیست؟

  استریپر فیبر نوری ابزاری است که برای برداشتن پوشش‌های محافظتی از روی کابل‌های فیبر نوری به کار می‌رود. در فرآیند اتصال فیبرهای نوری، مانند فیوژن، لازم است تا پوشش‌های خارجی کابل‌ها بدون آسیب رساندن به فیبر نوری داخلی برداشته شوند. استریپر فیبر نوری به طور خاص برای این منظور طراحی شده و امکان برداشتن پوشش‌ها را با دقت و امنیت بالا فراهم می‌کند.

  این ابزار به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند پوشش‌های مختلفی مانند تیوپ‌های حفاظتی (Loose Tube)، پوشش‌های آرموردار (Armored)، پوشش‌های محافظ در برابر رطوبت (Water Blocked) و سایر انواع پوشش‌های رایج در کابل‌های فیبر نوری را بدون آسیب رساندن به فیبر نوری داخلی جدا کند. استفاده از استریپر مناسب برای جدا کردن این پوشش‌ها بسیار مهم است، زیرا فیبر نوری بسیار ظریف و حساس است و در صورت استفاده نادرست از ابزار یا تکنیک‌ها می‌تواند آسیب ببیند.

  فیبرهای نوری می‌توانند پوشش‌های مختلفی از جنس‌های گوناگون داشته باشند؛ این مسئله سبب می‌شود تا متصدیان و افرادی که با فیبر نوری سر و کار دارند، روش‌های مختلف حذف این پوشش را فرا گرفته و از آن‌ها استفاده نمایند. یک مسئول و متصدی فیبر نوری، باید دستگاه‌های مختلفی را همراه با خود داشته باشد تا بتواند با استفاده از آن‌ها، انواع پوشش‌هایی مانند lost tube، Armored، water blocked و غیره را به راحتی از سیم جدا کنند. دستگاه‌های فیوژن نمی‌توانند در صورت وجود پوشش، فعالیت خود را به درستی انجام داده و اتصال را به شیوه صحیح برقرار سازند.

  دستگاه استریپر فیبر نوری

  استریپر فیبر

  انواع استریپر فیبرنوری

  انواع مختلف استریپرهای فیبر نوری برای جدا کردن پوشش‌های متفاوت فیبرهای نوری استفاده می‌شوند. هر کدام از این استریپرها برای کاربرد خاصی طراحی شده‌اند:

  1. استریپر فیبر نوری عمومی

  این نوع برای برداشتن پوشش‌های عمومی فیبر نوری مانند پوشش 250 میکرومتری یا پوشش 900 میکرومتری استفاده می‌شود. طراحی آن برای اطمینان از برداشتن پوشش بدون آسیب رساندن به فیبر است.

  1. استریپر دقیق (Precision Stripper)

  برای کارهایی که نیاز به دقت بالاتری دارند، مانند برداشتن پوشش‌های بسیار نازک یا حساس، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع استریپر اغلب دارای تنظیمات قابل تنظیم برای اندازه‌های مختلف پوشش است.

  1. استریپر ترمال (Thermal Stripper)

  از حرارت برای نرم کردن و آسان کردن فرآیند برداشتن پوشش استفاده می‌کند. این نوع استریپر برای پوشش‌هایی که دشوارتر جدا می‌شوند یا نیاز به دقت بسیار بالا دارند، مناسب است.

  1. استریپرهای تخصصی برای انواع خاصی از فیبر

  برای انواع خاصی از فیبرهای نوری مانند فیبرهای آرموردار یا فیبرهای با پوشش‌های مخصوص مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی خاص آن‌ها به منظور برداشتن پوشش‌های محافظ سنگین یا خاص است بدون اینکه به فیبر نوری داخلی آسیب برساند.

  هر یک از این استریپرها برای کاربردهای مختلف و پوشش‌های متفاوت فیبرهای نوری طراحی شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که فیبر نوری در فرآیند آماده‌سازی برای اتصال یا جوش دچار آسیب نمی‌شود.

  نمونه ای از مفصل فیبر نوری

  مفصل فیبر نوری

  تفاوت فیوژن فیبر نوری با مفصل فیبر نوری

  تفاوت اصلی بین فیوژن فیبر نوری و مفصل فیبر نوری در روش اتصال و کاربرد آن‌ها قرار دارد:

  1. دستگاه فیوژن

  فیوژن فیبر نوری به روشی اشاره دارد که در آن دو تکه فیبر نوری به وسیله حرارت به هم جوش داده می‌شوند. در این روش، انتهای دو فیبر نوری به وسیله دستگاه فیوژن فیبر با استفاده از قوس الکتریکی گرم شده و به یکدیگر متصل می‌شوند تا اتصالی یکپارچه و بدون درز ایجاد شود. این روش برای ایجاد اتصالات دائمی با کیفیت بالا و افت نوری بسیار کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  1. مفصل فیبر نوری

  مفصل فیبر نوری به ابزار یا جعبه‌ای اشاره دارد که برای محافظت از نقاط اتصال فیبر نوری استفاده می‌شود. این مفصل‌ها معمولاً برای محافظت از اتصالات فیبر نوری در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار و تنش‌های مکانیکی به کار می‌روند. مفصل‌ها می‌توانند برای محافظت از اتصالات ساخته شده با روش فیوژن یا سایر روش‌های اتصال مانند مکانیکی یا نوری (Light Crimp) استفاده شوند. مفصل نوری می‌تواند از تارهای متصل شده محافظت کرده و از بروز هرگونه مشکل و خرابی جلوگیری نماید.

  به طور خلاصه، فیوژن فیبر نوری روشی برای ایجاد اتصال میان دو فیبر نوری است، در حالی که مفصل فیبر نوری بیشتر در جهت محافظت از اتصالات فیبر نوری و نگهداری از آن‌ها در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کل به تمامی ابزارهایی که باعث ایجاد پیوند میان دو فیبر نوری شوند، مفصل فیبر نوری می‌گویند؛ اما نحوه کارکرد آن‌ها و ویژگی‌های هر کدام با دیگری متفاوت خواهد بود و استفاده کنندگان در بسیاری از موارد، مفصل نوری را با فیبر نوری به اشتباه یکی می‌دانند.

  برای خرید و دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  سخن پایانی

  انتخاب دستگاه فیوژن فیبر و نوع جوش فیوژن به عنوان روش متصل کننده بین دو فیبر نوری، انتخابی درست و به جا خواهد بود. در بسیاری از موارد شما می‌توانید با دستگاه فیوژن، میزان هزینه‌های خود در زمینه خرید کابل را کاهش داده و دو نوع کاملا متفاوت از کابل‌های نوری و فیبرها را به یکدیگر متصل نمایید.

   اگر در محصول نهایی خود نیازمند برقراری نوعی ارتباط میان فیبرهای نوری هستید، بهترین کار این است که با تحقیق و مطالعه ویژگی‌های مختلف فیبرهای نوری، بهترین نوع اتصال را مشخص کرده و در زمینه فراهم کردن ویژگی‌های آن، ابزار مورد نیاز را خریداری کنید.

   اکنون شما می‌توانید با استفاده از دستگاه فیوژن و مفصل‌های مختلف فیبر نوری، فرآیند سیستم خود را صحیح و سالم نگه داشته و آن را به بهترین شکل ممکن راه اندازی نمایید. اطلاعات گفته شده در این مقاله می‌تواند به شما در موارد خاص کمک کرده و عملکرد سیستم شما را به شکلی غیر مستقیم بهبود بخشد.

  فناوران آتیه گئومات

  سوالات متداول

  • اتصال فیبرهای نوری به چند روش انجام می‌شود؟

  انواع روش های اتصال فیبر نوری عبارتند از: جوش مکانیکی فیبر نوری، جوش فیوژن فیبر نوری.

  • دستگاه فیوژن فیبر نوری چیست؟

  تمامی نکاتی که در بالا درباره آن‌ها صحبت شد و تمامی ویژگی‌های مختلفی که نام بردیم، بدون استفاده از دستگاه فیوژن عملا غیر ممکن خواهند بود. دستگاه فیوژن دستگاه پیوند دهنده دو فیبر نوری و رشته‌های آن‌ها است که قرار دادن سیم در این دستگاه، می‌تواند نوع و چگونگی پیوند را مشخص کند. نحوه کار دستگاه فیوژن به این شکل است که در ابتدا دو سیم مختلف را در دستگاه قرار داده و سپس، دریچه مخصوص دستگاه را می‌بندیم. بعد از مدتی دو فیبر نوری به آرامی به یکدیگر نزدیک شده و دستگاه با ایجاد حرارت بسیار زیاد، سبب بهم چسبیدن این دو گونه کابل خواهد شد. مراحل کار دستگاه فیوژن اتوماتیک بوده و شما می‌توانید آن‌ها را از طریق lcd موجود در دستگاه، مشاهده نمایید.

  • برای راه اندازی فیبر کدام شرکت مناسب است؟

  اگر قصد راه اندازی فیبر را دارید، شرکت فناوران آتیه گئومات بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این شرکت سال‌هاست که در زمینه‌ی فروش انواع تجهیزات فیبر نوری، راه اندازی فیبر نوری، راه اندازی شبکه و پشتیبانی از آن و …. فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم متخصصی که دارد، همواره ارائه بهترین خدمات و کسب رضایت مشتریان را الویت خود قرار داده و توانسته با شرکت های معتبری همکاری داشته باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۰ رای

  دیدگاهی در مورد “فیوژن فیبر نوری چیست؟ با اهمیت استفاده از آن آشنا شوید!

  1. bahrami گفت:

   مفید و کاربردی.

  2. مهران گفت:

   جامع ترین و کاربردی تریم مقاله در باره فیوژن فیبر که میشه تو گوگل پیدا کرد همین سایت بود، ممنون از شما که به صورت مفصل انواع فیوژن فیبر رو انقدر جامع و دقیق توضیح دادید.

  3. جواد گفت:

   متشکر از اطلاعات مفید و کاربردیتون.
   ممنون میشم در مورد تجهیزات فیبرنوری هم مطلب بزارید

   1. khalaj گفت:

    سلام و درود
    برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر درباره تجهیزات فیبر نوری می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.