• پشتیبانی سرور

  کسب و کارهای مدرن به سرورهای خود متکی هستند. هر گونه قطعی یا اختلال در سرور باعث کاهش بهره‌وری کارکنان و کاهش سود شرکت می‌شود. یک سرویس پشتیبانی سرور فعال و جامع 24 ساعته می‌تواند زیر ساخت فناوری اطلاعات شرکت شما را بروز نگه دارد و آن را از هر گونه ویروس و عوامل مخرب دور کند. بنابراین دسترسی به چنین سرویسی برای تمام شرکت‌ها الزامی است. در این مطلب به بررسی اهمیت پشتیبانی سرورها و خدمات این حوزه می‌پردازیم. همچنین می‌توانید برای پشتیبانی، درخواست خود را در شرکت فناوران آتیه گئومات ثبت نمایید.

  چرا گئومات

  تیم حرفه‌ای و متخصص گئومات، همواره بهترین خدمات رسانی را برای شما عزیران دارد

  منظور از پشتیبانی سرور چیست؟

  پشتیبانی سرور نوعی خدمت فناوری اطلاعات است که پایداری و قابلیت اطمینان سیستم‌های شبکه کامپیوتری را تضمین می‌کند. هدف اصلی آن کمک به فعال نگه داشتن سرورها برای جلوگیری از خرابی در هنگام قطعی برق، مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری و موارد مشابه است.

  یک تیم پشتیبانی کارآمد، به شما اطمینان می‌دهد که سرور شما بهترین عملکرد خود را دارد. هنگامی که سرور از کار بیافتد، پشتیبانی به سرعت مشکل را رفع و دسترسی آنلاین شما را مجددا راه اندازی می‌کند. در پشتیبانی سرور حرفه‌ای از روش‌های عیب یابی پیشرفته استفاده می‌کنند تا از بروز مجدد مشکلات جلوگیری کنند.

  از کار افتادن سرور می‌تواند کل تجارت یک شرکت را متوقف کند و تاثیر سوء فراوانی بر درآمد زایی ایجاد نماید. نظارت شبانه روزی بر سرورهای آنلاین و انجام اقدامات احتیاطی می‌تواند شرکت را در برابر هکرها و تهدیدات سایبری نیز ایمن نگه دارد و میزان خرابی‌های سرور را به حداقل برساند.

  به همین منظور بهترین گزینه برای راه اندازی سرور و پشتیبانی از آن، مراجعه به شرکت فناوران آتیه گئومات است. این شرکت با تیم متخصص سال‌ها است در زمینه‌ی راه اندازی شبکه و پشتیبانی از آن، راه اندازی voip و پشتیبانی آن و … فعالیت می‌کند و گزینه‌ای قابل اعتماد برای مشتریان می‌باشد.

  پشتیبانی سرور و اهمیت آن

  چرا پشتیبانی سرور و اتاق سرور اهمیت دارد؟

  سرورها در اکثر مواقع به خوبی کار می‌کنند. اما گاهی دچار مشکلات مربوط به از دست دادن داده‌‌ها و خرابی نیز می‌شوند. در این صورت ممکن است اطلاعات حذف یا خراب شوند یا سیستم رایانه‌ای به حالت آفلاین و غیر قابل دسترسی درآید. خدمات پشتیبانی سرور این احتمال را کاهش می‌دهد.

  اگر سرورها کند، قدیمی یا مستعد قطع شدن باشند شما به این خدمات نیاز خواهید داشت. همچنین اگر سرور شما همواره در خطر حمله ویروس‌ها و بدافزارها قرار دارد، لازم است خدمات پشتیبانی دریافت کنید. با دریافت خدمات پشتیبانی حرفه‌ای شما می‌توانید هزینه‌های نگهداری از سرورهای خود را کاهش دهید و در صورتی که آموزش یا منابع لازم برای این کار را ندارید، این وظیفه را به راحتی برون سپاری کنید.

  اگر تصمیم داشته باشید مقیاس کاری خود را به سرعت افزایش یا کاهش دهید بدون این که تاثیر منفی بر عملکردها و سرعت سرور شما ایجاد شود، نیازمند پشتیبانی سرور خواهید بود. این پشتیبانی می‌تواند به صورت شبانه روزی و توسط تیم متخصص گئومات انجام شود و مختص به بازه های کاری معین نیست. همچنین لازم است بدانید که تیم گئومات در زمینه‌ی راه اندازی سرور و راه اندازی اتاق سرور نیز فعالیت می‌کند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  در پشتیبانی سرور چه خدماتی ارائه می‌شود؟

  در تیم‌های پشتیبانی از سرور بر اساس نیازهای شما خدمات مختلفی ارائه می‌گردد. انعطاف پذیری در این خدمات و برنامه‌ها می‌تواند نیازهای گوناگون شرکت‌ها را برآورده سازد. انواع گزینه‌های خدماتی در این زمینه عبارتند از:

  • ایجاد یک استراتژی زیرساخت بر اساس اهداف بلند مدت و کوتاه مدت
  • بهینه سازی هزینه‌های فناوری اطلاعات
  • مدیریت استفاده از حافظه
  • مدیریت استفاده از پردازنده
  • پشتیبان گیری منظم از اطلاعات سیستم
  • پشتیبانی و نظارت فعال به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل
  • جلوگیری از حملات ویروس‌ها و بدافزارهای مخرب دیگر به سیستم و حفظ امنیت
  • به روزرسانی‌های منظم و خودکار نرم افزارهای تحت وب
  • اطلاع رسانی در خصوص آخرین تغییرات و به روزرسانی‌ها و امکانات جدید
  • مقابله با مشکلات ارسال هرزنامه‌ها
  • امکان برون سپاری وظایف به یک تیم تخصصی در صورت فقدان آموزش و منابع مورد نیاز برای پشتیبانی سرور در داخل شرکت
  • و…
  مزایای پشتیبانی از سرور

  مزایای استفاده از پشتیبانی سرور

  استفاده از خدمات گسترده پشتیبانی از سرور به این معناست که شما همیشه یک قدم جلوتر از تهدیدات سایبری هستید و می‌توانید برنامه خود را متناسب با نیازهای خود سفارشی نمایید. با برون سپاری پشتیبانی از سرور همواره خیال تان بابت حفظ اطلاعات راحت است. شما می‌توانید از طریق ایمیل یا تماس تلفنی با ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات خود در تماس باشید. بنابراین پاسخ گویی و رفع مشکل در کم‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

  پشتیبانی سرور کمک می‌کند تا از هزینه‌های جانبی و سربار که مربوط به رفع مشکلات بعدی است، اجتناب کنید و شرکت شما دچار آسیب‌های غیر قابل جبران نشود. اگر تیم پشتیبانی از سرور از راه دور فعالیت کنند، می‌توانند در هر نقطه‌ای از جهان حضور داشته باشند، بنابراین امکان دسترسی به بهترین تیم‌های تخصصی وجود خواهد داشت.

  همگام با رشد کسب و کار، فناوری‌های مورد نیاز آن نیز باید تکامل یابد. ارائه دهنده پشتیبانی سرور کسی است که مسئولیت همگام سازی با فرآیندهای در حال تغییر را دارد و ارائه به روزرسانی‌های مورد نیاز برای تجهیز کسب و کار به برترین فناوری‌های موجود را بر عهده می‌گیرد.

  سطح آگاهی و تجربه بالای ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی بالاست. بنابراین، گزینه بهتری برای مدیریت، پشتیبانی و به روزرسانی سرور شما هستند. تیم پشتیبانی سرور به سرعت و بدون نیاز به استخدام افراد جدید می‌تواند به شما کمک کند تا در هر زمانی که می‌خواهید، سرورهای خود را بهبود ببخشید.

  بررسی برخی نکات در نگهداری سرور

  تیم پشتیبانی از سرور مسئولیت‌های مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها تاثیر کلیدی در نگهداری درست از سرور شما دارند. در ادامه تعدادی از مهم ترین بخش‌های نگهداری از سرور را به طور مختصر معرفی می‌کنیم:

  • بررسی عملکرد دیسک

  سیستم مکانی برای ذخیره تمام اطلاعات نیست. شما باید از شر ایمیل‌های قدیمی، گزارش‌ها و نسخه‌های نرم افزاری اضافی خلاص شوید. اطلاعات محدودتر به معنای بازیابی سریع‌تر است. اگر دیسک شما پر باشد، ممکن است با خاموشی کل سرور مواجه شوید.

  اتاق سرور
  • تست برنامه مدیریت سرور

  بهتر است هر چند هفته یک بار ابزارهای مدیریت سرور و برنامه‌های خود را به طور کامل آزمایش کنید تا مطمئن شوید که بهینه هستند و قرار نیست با مشکل جدیدی شما را غافل گیر کنند. رسیدگی به این امر کاری است که مسئول پشتیبانی سرور می‌تواند آن را انجام دهد.  

  • تجزیه و تحلیل خطاهای موجود در گزارش سرور

  هنگامی که برنامه‌ها یا دسترسی کاربران با مشکل مواجه شود، سیستم عامل سرور گزارش‌هایی در این رابطه ارائه می‌دهد. این گزارش‌ها باید توسط تیم تخصصی نگهداری از سرور بررسی شوند و نکات مهم آن‌ها برای اقدامات بعدی شناسایی گردد.

  • بررسی امنیت سرور

  برای حفظ امنیت اطلاعات، لازم است تا امنیت سرور و سیستم هم به صورت فیزیکی و هم مجازی بررسی شود. برای این کار ابزارهای گوناگونی وجود دارد که در حیطه کاری پشتیبانی سرور است. این بررسی می‌تواند به صورت هفتگی، ماهیانه یا فصلی انجام گیرد.

  • بررسی عملکرد نسخه‌های پشتیبان سرور

  هر چند وقت یک بار باید استراتژی‌های پشتیبانی خود را بیازمایید تا مطمئن شوید که مطابق انتظار عمل می‌کنند. بررسی انواع برنامه‌های پشتیبان گیری، نوع و زمان بندی و تست نسخه‌های پشتیبان از جمله موارد مهمی است که باید در نگهداری سرور به آن‌ها توجه داشته باشید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  پشتیبان سرور کیست و چه وظیفه ای دارد؟

  مهندس سرور کسی است که از طرف شرکت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، مامور به نگهداری و مراقبت از سرور می‌شود. این فرد وظیفه دارد مشکلاتی را که در سرور و رایانه‌های شرکت بروز می‌کند، رفع نماید. همچنین باید در طراحی، توسعه و نصب نرم افزارهای لازم تجربه کافی داشته باشد و داشتن مهارت در زمینه مدیریت و عیب یابی دیسک، حافظه و پردازنده یک مزیت محسوب می‌گردد. مهندسان سرور مسئول راه اندازی، به روزرسانی و پشتیبان گیری از سرور هستند.

  سخن پایانی

  پشتیبانی سرور یکی از خدمات ارزشمند در حوزه فناوری اطلاعات است که می‌تواند به صرفه جویی در زمان و هزینه‌های شما کمک کند و راهکارهایی را برای پیشگیری و حل مشکلات مربوط به سرورهای یک شرکت به کار بگیرد. سرورها به طور مداوم در معرض انواع خطرات هستند و مراقبت از آن برای نگهداری و رشد شرکت حیاتی است.

  بهره گیری از یک تیم پشتیبانی قوی مزایای متعددی به همراه خواهد داشت. زیرا مدیریت سرور کاری زمان بر، پیچیده و نیازمند آموزش است. اگر پشتیبانی و مدیریت سرور خود را به افراد متخصص فناوران آتیه گئومات بسپارید، می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتر بر بهبود و توسعه تمرکز کنید.

  فناوران آتیه گئومات

  سوالات متداول

  • پشتیبان سرور کیست؟

  این فرد وظیفه دارد مشکلاتی را که در سرور و رایانه‌های شرکت بروز می‌کند، رفع نماید. همچنین باید در طراحی، توسعه و نصب نرم افزارهای لازم تجربه کافی داشته باشد و داشتن مهارت در زمینه مدیریت و عیب یابی دیسک، حافظه و پردازنده یک مزیت محسوب می‌گردد. مهندسان سرور مسئول راه اندازی، به روزرسانی و پشتیبان گیری از سرور هستند.

  • چه شرکتی برای پشتیبانی سرور مناسب است؟

  برای آنکه بتوانید پشتیبانی سرور خود را برون سپاری کنید، باید به دنبال یک شرکت با تیم متخصص باشید که مسئولیت پذیر بوده و توانایی حل مشکلات شما را داشته باشند. از همین رو، فناوران آتیه گئومات با تیم متخصصی که دارد، بهترین گزینه برای راه اندازی سرور و پشتیبانی از آن می باشد. همچنین این شرکت در سایر زمینه ها همچون راه اندازی voip و پشتیبانی از آن نیز مهارت دارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید