وب سایت | طراحی سایت

وب سایت | طراحی سایت

طراحی سایت | وب سایت

 

چرا وب سایت داشته باشم ؟ تاثیر سایت در بازاریابی ؟ درآمد زایی از وب سایت ؟ وب سایت من چه ویژگی هایی داشته باشد؟

  

در عصر ارتباطات به دلیل وجود اقشار مختلف جوامع در اینترنت و استفاده همگانی افراد از وب سایت ها و همچنین تنوع بنگاه های اقتصادی مختلف همچون افراد، شرکت ها و دیگر بنگاه ها که تمامی بنگاه های اقتصادی از ابزارهای گوناگونی استفاده می کنند تا خود را به دیگر افراد معرفی کنند، یکی از این ابزارها که میتوان آن را مهترین ابزار، و همچنین سفیری در تمام نقاط، شهرهای کشور و کشور های جهان دانست وب سایت می باشد. بدون شک ما برای خرید های روزانه برای و یا اطلاع یابی از خدمات در اولین قدم سری به اینترت می زنیم و بسیاری از صفحات وب که می توان آن ها را بخش کوچکی از یک کاتالوگ دانست را مرور میکنیم، اما آیا وب سایت را میتوان کاتالوگ مناسبی برای این کار دانست، خوب باید بگم وب سایت نه تنها یک کاتالوگ آنلاین می باشد، بلکه دارای مزاییای بیش از پیشی از یک کاتالوگ برای ما نقش آفرینی میکند، یک کاتالوگ می تواند شامل تصاویر و متون باشد اما یک سایت می تواند از تصاویر، متون، فیلم و صوت و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد و علاوه بر این می تواند با مخاطب تعامل دو سویه بر قرار کند در حالی که کاتالوگ فقط اطلاع رسانی می کند و خبر از نیاز مشتری نمی گیرد.بنابر این وب سایت امکان اطلاع رسانی جامع با محتوایی جذاب تر را می دهد. برای طراحی، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به هزینه است اما برای یک سایت فقط کافیست هزینه ای بسیار پایین برای طراحی و نگهداری آن پرداخت شود و بعد از آن هزاران و یا میلیون ها کاربر می توانند بارها و بارها از آن بازدید کنند. بنابر این وب سایت را میتوانیم عامل اویه و اصلی آن را اطلاع رسانی بدانیم.

 

 

چرا وب سایت داشته باشیم !!

 • اگر بخواییم یک مقدار با عدد و ارقام بازی کنیم باید بگم که یک وب سایت بدون دریافت حقوق، پاداش و اضافه کاری معرف کار شما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته است.
 • این وب سایت همانند یک فروشنده ای برای شما عمل میکند که ۲۴ ساعته پاسخ گوی تمامی مشتریان و پاسخگوی تمامی سوالات آنهاست، در کمترین حالت روزانه ۵۰ نفر مشتری داریم که این فروشنده موظف است تمامی محصولات را برای آن ها شرج دهد، از امکانات آن محصول گرفته تا قیمت، اما آیا با وجود حتی ۱۰ فروشنده این امکان پذیر هست : باید بگیم خیر !!
 • به طور متوسط هزینه ساخت و نگه داری یک وب سایت برای مدت زمان دوسال برابر با خرید یک گوشی هوشمند است!
 • مشتریان شما دیگر محلی نیستند! این بزرگترین شانس شماست که دیگر محدود به مشتریان خاصی نیستید. با وبسایت امکان دیده شدن از سراسر ایران و دنیا برای شما به راحتی فراهم میشود.

توجه شمارا به آمار گوگل در سال ٢٠١۶ در خصوص تعداد کاربران اینترنت جلب میکنم.

 افزایش رشد ۴٠% طی شش سال اخیر در کشور عزیزمان که تقریبا شامل نیمی از جمعیت ایران یعنی بیش از ٣٩ میلیون نفر در سال ١٣٩۵ درحال حاضر به اینترنت دسترسی دارند. این آمار نشان دهنده پتانسیل فوق العاده بالا برای داشتن وبسایت و حضور در فضای مجازی است

 

تاثیر سایت در بازاریابی :

بدون شک همان طور که در ابتدا به آن اشاره کردم ما قبل از این که به یک مجتمع خرید بریم برای خرید یک گوشی یا خرید یک لب تاب یا خرید پوشاک و .... قبل از هرچیزی در خانه ی خود شروع به گشت گذار در وب سایت ها میکنیم، یک طراحی سایت مناسب میتواند عاملی مهم بر جذب مشتریان جدید برای بنگاه اقتصادی خودمان باشد. بسیاری از ماهایی که کسب کاری داریم مدام به دنبال تبلیغات هستیم، از بنر های تبلیغاتی گرفته تا تبلیغات به اسم تبلیعات اینترنتی مثل تلگرام و . . . اما با داشتن یک طراحی سایت برای کسب کارمان موتور های جستوجو برای ما کار بازاریابی را خواهند کرد بدون هیچ هزینه ای کافی است بتوانند سایت شما را پیدا کنند و از آن پس زمانی که فردی به دنبال هر یک از خدمات و یا محصولات و یا اطلاعات ارائه شده در سایت شما باشد، این موتورها فرد را به سمت سایت شما هدایت می کنند. میزان بازدید کننده هدایت شده به سایت به پارامترهای زیادی وابسته است اما در بدترین حالت چیزی در حدود ۵۰ نفر در روز توسط موتورهای جستجو به یک سایت هدایت می شوند.

درآمد زایی:

میزان سودآوری و درآمد زایی وب سایت ها به نوع طراحی سایت و نوع طراحی خدمات سایت و اهداف آن بستگی دارد. البته میزان فعالیت صاحبان سایت ها و به روز رسانی و رسیدگی به آن ها نیز عامل بسیار مهمی است. اما امروزه شرکت ها و افراد بسیاری هستند که فقط از طریق سایت فعالیت می کنند و عمده درآمد آن ها از طریق سایت و مشتریان آنلاین است. مدیریت هدفمند و برنامه ریزی شده یک وب سایت، موفقیت آن در درآمدزایی را تضمین می کند. در صورتی که مایل به درآمد از وب سایت هستید باید یک پلن تجاری آنلاین برای آن داشته باشید. تنها با راه اندازی یک وب سایت نمی توان گفت شما می توانید درآمد آنلاین ایجاد کنید. داشتن ابزاری برای انجام عملیات تجارت الکترونیک و مدیریت آن و پاسخگویی هم زمان در دنیای فیزیکی و واقعی عوامل مهمی برای رسیدن به هدف درآمد زایی از طریق وب هستند.

 

سایت من چه ویژگی هایی داشته باشه:

سوال اینجاست چرا اکثر سایت ها به گورستان سایت ها  اینترنتی می پیوندد.

در این چندسال بسیار دیدم کسانی را که در ابتدای کار خیلی پر شور و حرارت وارد عمل شدند ولی متاسفانه بعد از مدت کوتاهی بسیار سریع دلسرد شدند و حتی نتوانستند تمدید سالانه را انجام دهند. علت چیست؟

اولین اشتباهی که بسیاری مرتکب آن می شوند عدم وجود برنامه ریزی صحیح قبل از ورود به تجارت الکترونیک است. دلیل دومی که میتوان به آن اشاره کرد معرفی نادرست محصولات در ویترینی نامناسب، به این نکته اشاره کنم وب سایت ها هم مانند فروشگاه های فیزیکی عمل میکنند، مثلا محصولاتی که ارائه میدید در زمینه پزشکی می باشد اما سایتی که طراحی کردید شکل شمایل مناسبی برای این کار نداره خوب مشخصا در واقعیت هم ما وقتی از کنار یک فرشگاهی که فروش لوازم پزشکی رو داره عبور میکنیم توقع داریم ویترین آن هم متناسب با آن طراحی شاده باشد، اما ما در بیشتر وب سایت ها این موضوع رو مشاهده نمکنیم و به همین خاطر کاربران به راحتی از کنار همچین سایت هایی میگذرند. ما با داشتن یک طراحی سایت مناسب می توانیم بخش عظیمی از حاشیه سود صنف خود را کسب کنیم.

 

 

 

انواع وب سایت از نظر ساختار و کاربرد

وب سایت های ایستا چیست ؟؟ ، وب سایت های داینامیک چیست ؟؟ انواع وب سایت ها از نظر کاربردی ؟؟

 

 • از نظر ساختاری میتوان وب سایت ها را به دو دسته تقسیم کرد. وب سایت ایستا، وب سایت های پویا

وب سایت های ایستا(Static Website)

این گونه وب سایت ها را میتوان تشبیه به یک کاتالوگ اینترنتی کرد، در این کاتالوگ تمامی محتوای آن یک بار توسط طراح در سایت قرار داده می شود و دارنده سایت نمی تواند بر محتوای خود مدیریت داشته باشد.

دراین گونه وب سایت ها حجم کار در قسمت فنی کم بوده و همین طور زمان کمتری برای طراحی نیاز است، به همین خاطر وب سایت های ایستا معمولا با هزینه های مناسبی طراحی و به کارفرما تحویل داده میشود.

این گونه سایت ها برای چه کاربری مناسب است؟  این گونه وب سایت ها برای تمامی کسب کارهایی که تولید محتوا نداشته و صرفا محتوایی که در سایت قرار میدهند نیاز به تغییر نداشته و مدت ها همان محتوا باقی می ماند.

وب سایت های داینامیک(Dynamic WebSite)

این گونه سایت ها علاوه بر داشتن ویژگی های سایت های ایستا، قابلیت این را دارند که میتوان خدمات متعددی، همچون خریدوفروش آنلاین، خدمات بانکداری، و تمامی سایت هایی که امروزه تواننسته اند خدماتی را برای کاربران خود فرراهم کنند، در آن های جای داد، این گونه سایت ها برخلاف سایت های ایستا، میتوان تمام محتوای آن را توسط یک پنل مدیریتی تغییر داد، و میتوان به تعداد نا محدودی در سایت تولید محتوا داشت.

 

 • نگاهی داشته باشیم به انواع سایت ها از نظر کاربردی

در یک نگاه کلی میتوان سایت ها را از نظر کاربردی به دسته هایی مثل

 1. طراح وب سایت های شخصی : معمولا کاربرد معرفی اشخاص را دارد و افراد میتوانند در این گونه سایت ها به معرفی خود، رزومه کاری خود، ایجاد برندینگ شخصی و قرار دادن فعالیت های شخصی بپردازند.
 2. وب سایت های انجمنی : وب سایت هایی برای گفتوگو در مورد یک موضوع خاص با کاربران به صورت سراسری، که اغلب با اسامی چون تالار های گفتوگو و انجمن ها شناخته می شود.
 3. وب سایت های تجاری : بدون شک در عصر ارتباطات یکی از روش های موفقیت در کار و تجارت داشتن یک وب سایت است تجارت شما را رونق می بخشد. شما میتوانید خدمات، سرویس ها و محصولات خود را از طریق وب سایت به مشتریان و کاربران سایتتان معرفی نمایید.داشتن یک سایت “تجاری – اطلاع رسانی” موجب افزایش شناخت، آگاهی کاربران و از همه مهمتر مطرح شدن تجارت شما میگردد.
 4. وب سایت های خرید فروش آنلاین  : داشتن یک فروشگاه انلاین یعنی داشتن صدها وشاید هم هزاران مشتری جدید است. امروزه بسیاری از شرکت ها برای فروش محصولات و خدمات خود به صورت مستقیم از وب سایتشان بهره می گیرند. با راه اندازی یک فروشگاه آنلاین نه تنها در نمایش محصولات و اطلاع رسانی به مشتریان خود موفق شده اید، بلکه مشتریان شما هنگامی که مشغول تحقیق برای خرید محصول دلخواهشان هستند، می توانند آن را سفارش دهند.
 5. پرتال ها : پرتالها سایتهای پویای جامعی هستند که چند هدف خاص را در یک سایت دنبال می کنند. به عبارت دیگر مجموع چند سایت پویا که برای رسیدن به هدفی خاص در کنار هم قرار گرفته اند را می توان پرتال نامید. به عنوان مثال پرتال خبری می تواند از چند سایت داینامیک تشکیل شده باشد که هر یک امکانات خاصی چون عضو گیری، انتشار اخبار، انتشار تصاویر، نظر سنجی و … را در اختیار مدیران آن قرار دهد.

 

چرا طراحی سایت اختصاصی

شرکت فناوران آتیه گئومات فعالیت خود را از سال 1390 در قالب یک گروه توسعه دهنده نرم افزار شروع کرد، برنامه نویسی وب سایت متناسب به نوع پروژه شما تصمیم گیری می شود و می تواند تمامی بخش های سایت به صورت اختصاصی از صفر برای هر پروژه صورت گیرد، اینکار باعث میشود وب سایت شما ساده تر و سریعتر شود در حالی که باعث میگردد حجم کدهای شما کمتر شود، ما در طراحی سایت های خود از فریم ورک های قدرت مند Laravel و همچنین تکنولوژی ASP.NET استفاده میکنیم این امر باعث میگردد شما بتوانید در آینده وب سایت خود را به راحتی ارتقا دهید.