مدل کسب و کار


بدون شک تمام مدیران و صاحبان کسب و کار نگران میزان فروش و کسب درامد بیشتر در تجارت خود هستند و از اینکه میزان سود و درامدشان کاهش پیدا کند و یا کسب و کارشان با شکست مواجه شود ترس دارند.
شما بعنوان یک صاحب کسب و کار ممکن است بیزینس خود را به تازگی راه اندازی و شروع کرده باشید، شاید با روشهای فعلی که در ذهن دارید یا اجرا کرده‌اید مقداری هم فروش داشته باشید اما تصویر کلی از کسب و کارتان به چه صورت است و مسیر استراتژیکی که برای رشد بیشتر در آینده ترسیم کرده‌اید به درستی انجام شده است؟ همچنین ممکن است شما جز آن دست از افرادی باشید که تجربه چندین ساله در بازار کار خود دارید و فعالیتتان روندی ثابت و غیرقابل تغییر به خود گرفته باشد. تصور کنید شرایط کمی متفاوت شود، مثلا بدلیل مسائل اقتصادی یا سیاسی یا حتی تغییر نیاز بازار فروش شما هم تحت تاثیر قرارگیرد، در این موقعیت بنظر روی آوردن از کارهای یکنواخت همیشگی به سمت کشف روش‌های جدیدتر برای فروش یا ایجاد محصولات جدید به افزایش درامدتان کمک کند.
بطور کلی درخصوص مسیر کسب و کارتان و توقف زیانهای ناشی از مشکلات پیش‌رو تصمیم بهتری بگیرید و جلوی مشکلات جدیدتری را که ممکن است با آنها روبرو شوید بگیرید.
در واقع با مدل کسب و کار نه تنها استراتژی فروش و تعیین محصولات و خدمات صورت میگیرد بلکه چگونگی ایجاد ارزش برای مشتریان نیز تعیین میشود.