پنج نکته برای تست موفق اپلیکیشن موبایل

تست اپلیکیشن موبایل

اگر در مرحله تست اپلیکیشن موبایل ناشیانه و غیرحرفه‌ای عمل میکنید، بنظرمیاد بشه لیست نکات کاری خودتون رو به چند نکته گسترش دهید. در این مقاله چند موضوع را که به شما کمک میکند تا از یک تست‌کننده متوسط اپلیکیشن موبایل به یک حرفه‌ای جهشی اساسی(سریعتر از چیزی که فکرش رو بکنید) داشته باشید، جمع‌آوری کرده ایم.

– ایده تجاری اپلیکیشن را تجزیه و تحلیل کنید.
مشخصات پروژه را بررسی کنید و سعی کنید جزئیات سبک معماری اپلیکیشن را متوجه شوید و درک کنید.
اینکار به شما کمک میکند عیوب اصلی و بنیادی را که به آسانی توسط یک تیم توسعه دهنده قابل اصلاح هستند پیدا کنید. بدین منظور میتوانید از موارد زیر بهره ببرید:
. روش مرحله‌ی پروراندن ایده
. تجزیه و تحلیل سوآت (SWOT) نقاط قوت و ضعف، فرصت و تهدید
. ارزیابی پروژه و تکنیک مرور (PERT)

– کارایی همیشه اول بررسی میشود.
احتمالا متوجه شده‌اید که نه خصوصیات اپلیکیشن و نه متدولوژی تست اپلیکیشن موبایل تمام جوانب ضروری تست را پوشش نمیدهد. سوالات  مرتبط با جزئیات اپلیکیشن که فکر میکنید بحث برانگیز هستند گردآوری کنید و بپرسید، راهنمای تست اپلیکیشن iOS و android مخصوص خودتان را بسازید که تمام لحظات و اتفاقات مشکوک را در تست اپلیکیشن مرور کنید.

– یک تست تمام عیار داشته باشید.
هر اپلیکیشن باید یک سری از روشهای تست بخصوص را تحمل کند. مانند:
. تست محلی بودن
. تست تحمل حجم کار
. تست عملکرد، کارایی و غیره

اینکار ممکن است حداقل ۲۰درصد از زمان توسعه اپلیکیشن و همچنین صرفه‌جویی ۱۰۰درصدی زمان تست موبایل را برای پیداکردن و برطرف اشکالات جزئی (که میتواند کل پروژه را نابود کند) شامل شود.

– “روشن کردن” بررسی قابلیت‌های عمومی و بنیادی
قابلیت و کارایی اپلیکیشن دو روی یک سکه‌اند. نگاهی هرچند مختصر را به استانداردهای قابلیتهای استفاده، قبل از تایید اپلیکیشن موبایل بیندازید. چنین مرحله‌ی ساده‌ای ممکن است موجب صرفه‌جویی ۲۰درصدی زمان کاری برای بازدید مجدد بخاطر خطاهای ناپیدا شود.

– تست در محیط عملی و واقعی یک ضرورت است.
“شبیه سازهای تست موبایل” یا “آزمایشگاه‌های تست” را فراموش کنید. در واقع هیچ نوعی از شبیه سازهای سیستم عامل‌های موبایل اشکالات واقعی یک اپلیکیشن را به شما نمایش نخواهند داد. با استفاده از چنین ابزارهایی، دید واقعی نسبت به مشکلات مربوط به یک بخش بخصوص، یک دستگاه یا یک عمل‌کننده لوکال موبایل نخواهید داشت.
بهترین حالت در این شرایط، استفاده از خدمات تست انبوده است یا کل تیم تست بتا خودتون را جهت بررسی اپلیکیشن در دستگاه‌های واقعی و در وضعیت زندگی عادی جمع کنید. تنها کافیست یک کتاب راهنمای تستس کامل برای آغاز فرایند تست بتا ایجاد و اشتراک گذاری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *