مرکز تلفن مبتنی بر اینترنت

با توجه به ظهور تکنولوژی voip قابلیت های بسیاری به سیستم تلفنی اضافه شد، قابلیت‌هایی که در سانترال های سنتی وجود نداشتند و منحصر به سیستم VoIP و IP telephony می باشند امکانات ویپ نظیر تماس اینترنتی، تلفن نرم افزاری، تماس تصویری، بانک‌‎های داده و بسیاری امکانات دیگر که با این تغییر نسل امکان دست یابی به آن‌ها در قالب تجاری برای استفاده عموم فراهم شد می‌باشند. چنین تکنولوژی باعث می‌شود که از هدر رفتن منابع زیادی از سازمان جلوگیری شود و همچنین باعث کمتر آلوده کردن محیط زیست و کاهش استفاده از منابع طبیعی می‌شود

تکنولوژی ویپ voip فناوران آتیه گئومات

VoIP چیست ؟

VOIP مخفف عبارت Voice Over IP که به معنی صدا بر روی بستر IP و یا شبکه های کامپیوتری می باشد . به زبان ساده تر تکنولوژی VoIP از زیر ساخت شبکه آی پی یا همان شبکه های کامپیوتری برای انتقال صوت استفاده می کند و ارتباطات صوتی را روی شبکه بر مبنای IP  انتقال می دهد .بر خلاف تصور برخی ، شبکه آی پی لزوماً به معنای اینترنت نمی باشد و سیستم VoIP می تواند کاملا به صورت مستقل از اینترنت در شبکه های داخلی (LAN) شرکت ها و سازمان های مختلف پیاده سازی شود و از امکانات متنوع و پیشرفته آن استفاده نمود . در واقع یک مرکز تلفن VoIP می تواند جایگزین سانترال های سنتی و قدیمی شودکه نه تنها تمامی امکانات یک سانترال داخلی را ارائه      می دهد بلکه بسیاری از محدودیت های سانترال آنالوگ را ندارد و امکانات بسیار بیشتری را به شما ارائه می دهد .

امروزه حتی مخابرات برای انتقال ترافیک تلفن از یک مرکز مخابراتی به مرکزی یا حتی استانی دیگر به جای استفاده از زیر ساخت زوج سیم مسی از تکنولوژی VoIP استفاده می کند .

راهکارهای شرکت گئومات در حوزه تماس تلفنی مبتنی بر شبکه
تا ۳۰ سال پیش واژه‌ای به نام اینترنت وجود نداشت و ارتباط محاوره ای تنها از طریق شبکه عمومی تلفن (PSTN) امکان پذیر بود. همچنین ارسال داده به ویژه در فواصل دور هزینه‌ی بسیاری به دنبال داشت؛ اما در طی چند سال گذشته شاهد پدیده‌هایی جذاب بوده‌ایم؛ گسترش رایانه‌‌های شخصی، فناوری‌‌های جدید ارتباطی همچون تلفن‌های سلولی و بالاخره شبکه گسترده اینترنت. شرکت فناوران آتیه گئومات با به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص در این زمینه با انجام پروژه‌های متفاوت سعی معرفی و ارائه ویژگی‌های منحصر بفرد این تکنولوژی دارد.
Voice over IP

دسترسی از راه دور به تصاویر

استفاده از تکنولوژی وایرلس و بستر مبتنی بر فیبر نوری برای انتقال تصاویر

استفاده از سیستم انتقال برق از طریق کابل شبکه (Powr Over Ethernet)

کارشناسان شرکت گئومات ابتدا با بررسی فضای مورد نیاز، طرح جامعی اعم از جانمایی دوربین ها، مدل و برندهای متفاوت، همچنین میزان فضای مورد نیاز به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار داده و در صورت توافق در کوتاه ترین زمان ممکن پروژه را پیاده سازی می کند.

تکنولوژی VOIP
مشتریان شرکت گئومات

کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره

در صورتیکه هنوز قادر به تصمیم‌گیری نیستید یا نیاز به راهنمایی و مشاوره کارشناسی دارید، می‌توانید با ما تماس گرفته و از مشاوره و اطلاعات کارشناسان گئومات بهره‌مند شوید.